O akademii

Lední hokej a výchova mladých hráčů do hokejového světa mají pod Ještědem velkou tradici. Tygr je základ života a věříme, že naše tygří cesta je ta správná hokejová volba pro život. Vážíme si toho, že patříme mezi nejúspěšnější akademie Českého hokeje. Zakládáme si na rodinném a zároveň profesionálním prostředí a klademe důraz na otevřenou a upřímnou komunikaci.

Nejmenší děti u nás začínají ve 4 letech v Tygříkovi, kde se naučí základům bruslení, hokeje a všeobecné pohybové přípravy. Už od začátku se rodičům snažíme maximálně pomáhat, aby u nás hokej byl nejen zábavný a bezpečný, ale zároveň i dostupný. Každý nový člen v základně má u nás první měsíc zdarma. Základ naší Tygří cesty leží na ledě, klademe důraz i na všestranný pohybový rozvoj.

Pro výchovu naší mládeže využíváme vynikající zázemí, které máme v areálu Sport Parku Liberec k dispozici (3 ledové plochy, posilovny, beachvolejbalové hřiště, gymnastickou halu, travnatá i umělá hřiště, tělocvičny, judo sál, střelnice, tenisové kurty atd.) včetně ubytování, stravování, základní školy nebo gymnázia. Vše potřebné máme na jednom místě. Spolupracujeme s MŠ Hvězdička, kde vedeme svůj hokejový a pohybový kroužek, a také se ZŠ U Školy, kde naši hráči mohou chodit do sportovních tříd a perfektně tak skloubit vzdělávání – sportování a volný čas.

Struktura akademie

Strukturu naší mládežnické akademie dělíme do 3 částí. Postupně na sebe navazuje zábava a radost z hokeje společně s všestranností, poté nastupující specializace a trénink za účelem co nejlepšího rozvoje a posléze tvrdá práce před vrcholem, který tvoří náš A tým.

Kromě pevného týmového programu, který vnímáme jako naprosto potřebný a jasně stanovený základ, nově zavádíme klubový development program. Ten je tvořený nadstandardními aktivitami, které vycházejí z naší Tygří cesty a na který se naši hráči dobrovolně přihlašují. Jedná se o pohybové a specifické hokejové aktivity a tréninky navíc nad rámec týmového programu za účelem větší individualizace a navýšení objemu obecného sportování.

Soutěže

• A-tým: Tipsport extraliga ledního hokeje
  • U20: DHL Extraliga juniorů
  • U17: Extraliga dorostu