Děkujeme fandům, byli jste skvělí!!!

Date of publication Author Lukáš Rejmon

"Tenhle tým se v semifinále nezastaví." Těmito slovy se loučil slávistický trenér Vladimír Růžička na tiskové konferenci ihned po rozhodujícím čtvrtfinálovém utkání. Poté již popřál Josefu Palečkovi mnoho úspěchů v dalších bojích. Po zápase se o své dojmy podělil útočník Andrej Podkonický.

Dnes asi o všem rozhodl váš perfektní vstup do zápasu, souhlasíte?
Určitě! My jsme sem dnes přijeli s tím, že budeme dobře bránit střední pásmo, ne jako minulé zápasy, kdy jsme se zbláznili a pak dostali mnoho gólů. Dneska se nám podařilo vstřelit dva rychlé góly, Slavia musela otevřít hru a my toho dokázali využít.

V Sazka Aréně se vám příliš nedařilo. Letos jste zde 5x prohráli, jaká tedy byla taktika před dnešním duelem?
Hlavně jsme chtěli bránit střední pásmo, moc nechodit k nim a z protiútoků dát nějaký ten gól. To se nám, myslím, povedlo.

Co jste si říkali po první třetině v kabině? Vedli jste 4:0 a zdálo se být o všem rozhodnuto?
Hned po prvním góle jsme si říkali, že musíme hrát pořád stejně dobře dozadu. O přestávce jsme si stále opakovali, že hrajeme, jako by stav byl stále 0:0.

Vypsali bývalí slávisté Leoš Čermák a Tomáš Klouček nějaké speciální prémie za postup?
To ne (smích), ale určitě to pro ně byla dobrá série. Leoš hrál celou sérii skvěle a Tomáš také odvedl pořádný kus práce.

Čekají vás Pardubice. Co říkáte pardubickému týmu?
Oni mají hlavně dobrý útok, ale myslím si, že přes jejich obranu vede cesta, tam mají problémy. Jestli budeme hrát ze zabezpečené a důsledné obrany, tak máme šanci je vyřadit!

Dalo by se dnešní utkání nazvat předčasným finále?
To je těžké říci, nenarazili jsme na Spartu, Vítkovice ani Zlín. Byla to sice velmi vyrovnaná série, ale nemyslím, že by to bylo předčasné finále.

Chtěl byste něco vzkázal libereckým fandům?
Velmi vám děkujeme za tu atmosféru tady a hlavně pak doma. Byli jste našim dalším hráčem a byli jste skvělí. Takže moc děkujeme!

Foto: R.V.

Další ohlasy s Milanem Hniličkou a Radimem Vrbatou přineseme v pátek.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři