Akademie Bílí Tygři Liberec

Celý zápas jsme plnili plán, těšilo Havlína po Belfastu

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Tomáš Havlín je stále ještě velmi mladý obránce, přesto už je pevnou součástí obranných řad Bílých Tygrů. Velmi slušný výkon liberecké defenzivní naděje pomohl šelmám i k cennému skalpu severoirského Belfastu. „Je to radost,“ liboval si po první výhře v CHL rodák z Jablonce nad Nisou.

Na třetí pokus jste v CHL vybojovali body. Je to úleva?
Úleva ani ne, spíš radost. Konečně jsme vyhráli. Celý zápas jsme se drželi našeho plánu a to nás dovedlo k výhře.

Byl klíčem k úspěchu ten velmi povedený začátek?
Rozhodně! Vždycky je to lepší, když se začátek povede. Proměnili jsme nějaké šance a brzy jsme vedli 2:0. Tím nám narostlo sebevědomí. Navíc jsme se po celý zápas dobře drželi naší taktiky.

Nicméně ve druhé třetině Belfast přidal a vstřelil kontaktní branku. Byla to komplikace?
Věděli jsme, že budou hrát, dokud nezazní siréna. Počítali jsme s tím, že budou nepříjemní. Po druhé třetině, kterou prohráli, samozřejmě museli přidat. Nakonec ale dali jen jeden gól. Tím, že jsme plnili plán, jsme dokráčeli k vítězství.Jak těžké bylo nastavit se na zápas s Belfastem s vědomím, že po dvou zápasech nemáte ani bod?
Na to jsme vůbec nehleděli. Prostě jsme chtěli vyhrát a zlepšit naši hru. Přece jen za chvíli startuje i extraliga, na kterou se také musíme soustředit. Je fajn, že jsme porazili takhle dotěrný tým. I na takové můžeme v lize narazit.

Belfast vynikal tvrdou hrou, která ti rozhodně není cizí. Nebyly ale některé zákroky až za hranou?
My jsme s tím počítali. Některé zákroky byly opravdu až moc. Myslím si, že to do hokeje nepatří. V Belfastu jsme se nechali vyprovokovat a nedrželi se našich pokynů. To byl hlavní důvod, proč to tam dopadlo tak nešťastně. Doma jsme ale proti nim ukázali, že i s takovou hrou se umíme vyrovnat.

Překvapil tě Giants i hokejově? Výsledky mají kvalitnější než před lety Cardiff...
Já jsem proti Cardiffu šanci nedostal, takže si to úplně nepamatuji. Belfast pro nás byl takovou neznámou, ale tušili jsme, že budou hodně nepříjemní. To se potvrdilo. Dohrávali nás a bojovali až do konce.

Teď vás čeká Luleå . To bude asi trochu jiné kafe...
Tím, že to je tým švédské ligy, bude proti nám velká hokejová kvalita. To už nám koneckonců ukázali u nich. My máme co dohánět a co zlepšovat. Věřím, že když k tomu přistoupíme jako proti Belfastu a dodržíme nastavený plán, můžeme zvítězit.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

Hokejisti, ale také všestranní sportovci. Přijď mezi Tygry!

Nejnovější články

Naši trenéři se vzdělávali na téma efektivní komunikace

Utkání U20 s Litvínovem dodatečně kontumováno ve prospěch Liberce

U15 znovu prodloužila vítěznou sérii, uspěla i v Hradci

Klubové oblečení

TRÉNINK
povinné vybavení

ZÁPAS
povinné vybavení

TRÉNINK, ZÁPAS A VOLNÝ ČAS
doporučené vybavení