Mrzí mě to hlavně kvůli fanouškům, řekl po přerušeném utkání Jan Ordoš

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Tygři měli přípravné střetnutí s Hradcem Králové rozehrané skvěle, jenže zhruba v polovině zápas bohužel skončil kvůli díře v ledu. Duel se sice neodehrál celý, s předvedenou hrou byli ale hráči spokojeni. „Podali jsme výkon, na kterém se dá stavět,“ prohlásil Jan Ordoš.

Pojďme se nejdříve pobavit o situaci, která ukončila zápas. Co přesně se stalo?
Slyšel jsem jen, že v jednom z kruhů pro vhazování byla díra. Ani jsem se tam nejel podívat, jen jsem čekal, co bude. Bohužel se utkání ukončilo. Je to škoda hlavně proto, že jsme konečně hráli před našimi fanoušky.

Ty jsi problém s ledovou plochou nezaznamenal při hře?
Abych řekl pravdu, vůbec jsem o tom nevěděl.

Máš už nějakou zkušenost s podobnou situací?
Podle mě ne, maximálně někde v mládeži. Je to poprvé, co se mi to stalo, a doufám, že i naposledy.

V přípravě se ti po návratu do Liberce zatím hodně střelecky daří. Jak se aktuálně cítíš?
Nechtěl bych to nijak zakřiknout, zatím je to jen příprava. Snažím se odvádět co nejlepší práci a zatím to tam padá. Je potřeba v tom pokračovat, nechci ale na sebe vytvářet žádný tlak.

Trenér Patrik Augusta o díře v ledu:

„Bylo super mít zase fanoušky u nás na stadionu. O to smutnější předčasný konec zápasu je. Zkusili jsme nějaký čas počkat, jestli led nezamrzne. Ta rýha ale opravdu nebyla malá a nemohli jsme ohrožovat zdraví hráčů. Solidní úprava hrací plochy by zabrala minimálně hodinu a i poté bychom riskovali zranění, protože by kluci do té doby vychladli.“

Nastupuješ v prvním útoku s Michalem Birnerem a Tomášem Filippi. Jak se ti hraje s těmito „mazáky“?
Oba jsou to výborní hráči. Já jsem tam od toho, abych jim pomáhal vybojovat puky a odváděl černou práci před bránou. Snažím se jim co nejvíce pomáhat. Uvidíme, jak to bude šlapat dál.

Michal Ivan po utkání v Pardubicích říkal, že jste hráli moc komplikovaně v obranné třetině. Bylo to proti Hradci lepší?
V první třetině měl Hradec jedno přečíslení, jinak si ovšem myslím, že jsme předvedli velmi slušný výkon, na kterém se dá stavět.

Po dlouhé době jste hráli doma před fanoušky. Jaké to bylo?
Ze začátku to byl nezvyk. Hodně jsme se na to těšili a jsme rádi, že lidé mohou zase na stadion. Doufám, že jich bude chodit víc a víc.

Díra v ledu bohužel přerušila utkání