Akademie Bílí Tygři Liberec

Michal Ivan o utkání s Dynamem: Je to škoda, mohli jsme se nakopnout

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Dramatické utkání s Pardubicemi nakonec zvládli lépe hosté, kteří necelých dvanáct vteřin před koncem rozhodli o zisku tří bodů. Liberečtí tak sérii proher nepřerušili. „Je jen na nás, abychom to zlomili,“ říká na nepříznivou sérii obránce Michal Ivan.

S Pardubicemi to bohužel nevyšlo. Byl to ale výkon, na kterém se dá stavět?
Podle mě ano. Byl to celkem vyrovnaný zápas. Škoda, že jsme si ho zase sami prohráli. Sami jsme se střelili do kolene. Mohli jsme tu špatnou sérii zlomit a odrazit se do dalších zápasů.

Rozhodly individuální chyby?
Chyby se holt stávají. Naneštěstí jsme ji udělali na konci a dostali z ní gól místo toho, abychom ho vstřelili my na druhé straně. Jak už jsem říkal, mohli jsme se nakopnout. Budeme to muset udělat v dalším utkání.

Nelze se nezeptat na tvůj vyrovnávací gól. Jak jste se tam ocitli v oslabení sami dva před bránou?
Viděl jsem, že se všichni hráči Pardubic stáhli dolů k mantinelu, tak jsem zkusil číhat mezi kruhy, jestli se ke mně puk neodrazí. Měl jsem tam spoustu prostoru. Už jsem ani nenahrával a rovnou vystřelil. Chtěl jsem nastartovat jak sebe, tak i celé mužstvo. Bohužel jsme to poté nedotáhli do vítězného konce.

Marek Zachar o aktuálním rozpoložení mužstva

„Všichni v týmu si to musí trochu srovnat v hlavě a kouknout se do zrcadla. Je potřeba, aby každý začal sám u sebe a poté začal přinášet věci do celého kolektivu. Poté budeme moct zase hrát jako jeden a vyhrávat zápasy.“


Nedostali jste se už do fáze, kdy je to při zakončení především o hlavě?
Je to teď trochu těžší. Puky nám hodně skáčou, sem tam nevyjde přihrávka... Potřebujeme dát nějaké špinavé góly. Až se nám to několikrát povede, tak můžeme hrát kombinačně do prázdné brány.

Je to nyní v kabině divoké, nebo se snažíte spíše uklidnit?
Společně o našich problémech diskutujeme. Byl bych ale rád, aby to zůstalo v kabině. Je to jen na nás hráčích, na nikom jiném. My jsme ti, kteří to musí zlomit a změnit výkony k lepšímu.


Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři

Nejnovější články

Do dorostu míří talentovaní útočníci. Přichází Hörnig a Němec

Reprezentace U20 vyrazí na turnaj do Finska i s Tygry v nominaci

VIDEO: Akademie v červnu znovu využívá led v Letňanech

Klubové oblečení

TRÉNINK
povinné vybavení

ZÁPAS
povinné vybavení

TRÉNINK, ZÁPAS A VOLNÝ ČAS
doporučené vybavení