Akademie Bílí Tygři Liberec

Jaroslav Vlach: Vše zůstává otevřené, na domácím ledě necháme vše!

Date of publication Author Martin Pacák

Praha/Liberec – Ani napodruhé to nevyšlo. Tygři byli tentokrát až do posledních vteřin ve hře o vyrovnání, jenže Pražané byli znovu úspěšnější. Na domácím ledě si Liberečtí budou muset dát pozor hlavně na nebezpečné přesilovky Sparty. „Mají tam spoustu šikovných hráčů, bude naprosto klíčové, abychom nebyli vylučovaní,” upozorňuje Vlach.

Rozhodující byla asi první třetina, co myslíš?
Udělali jsme nějaké zbytečné chyby a Sparta nám díky své kvalitě odskočila, dokázala využít hned dvě přesilovky. Pak to byl boj.

Jak jsi viděl celou situaci při svém gólu, věřil jsi, že ho uznají?
Zpočátku jsem nevěděl, ale pak ze záznamu jsem viděl, jak jejich bek odstrčil Jana Ordoše na gólmana. Poté už jsem věřil, že to uznají.

Po divoké první periodě šancí razantně ubylo, jak se vám probíjelo skrze pevnou domácí obranu?
Bylo to těžké, ale měli jsme si lépe poradit. Mají kvalitní obránce, což nás nicméně neomlouvá.

Petr Kváča o zápase
Prohráváme 0:2 v sérii, ale čekají nás domácí zápasy. Nic jsme ještě neprohráli, máme dva dny na to se připravit. Síla je na obou stranách, doma nás ale poženou naši fanoušci a my se o to kvůli nim popereme!

Co bude potřeba do domácího utkání zlepšit?
Musíme rozhodně zvýšit tlak do brány. I přes zlepšenou hru v porovnání s prvním zápasem nemůžeme být spokojení, prohráli jsme o gól. Doma budeme muset zabrat.

Jak probíhala vaše příprava na odvetu po včerejším nepovedeném vstupu do série?
Po zápase jsme si k tomu něco řekli. Jsme soudní, všichni jsme věděli, že to nebylo naše maximum. Bylo to lepší, ale na to se nehraje, máme druhou prohru.

A s čím budete na soupeře chtít vyrukovat doma?
To je asi příliš brzy na to hodnotit, musíme si to ještě rozebrat. Trenéři něco vymyslí, není to poprvé, co v play off ztrácíme 0:2. Jedeme domů a vše zůstává otevřené. Spousta týmů by dala cokoli, aby to čtvrtfinále vůbec mohla hrát, necháme tam všechno.

Jakou roli budou hrát početní výhody?
Určitě to bude důležité. Sparta má spoustu hráčů, co si s přesilovkami zvládnou poradit. Klíčové bude, abychom nebyli vylučovaní.

Jak důležitá podle tebe byla nevyužitá přesilovka po tvém snižovacím gólu v závěru první třetiny? Kdyby se vám ji podařilo využít, mohlo se to překlopit ve váš prospěch…
Měli jsme tam dost střel, nesehráli jsme to podle mě vůbec zle, takže to mrzí.Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

Hokejisti, ale také všestranní sportovci. Přijď mezi Tygry!

Nejnovější články

Naši trenéři se vzdělávali na téma efektivní komunikace

Utkání U20 s Litvínovem dodatečně kontumováno ve prospěch Liberce

U15 znovu prodloužila vítěznou sérii, uspěla i v Hradci

Klubové oblečení

TRÉNINK
povinné vybavení

ZÁPAS
povinné vybavení

TRÉNINK, ZÁPAS A VOLNÝ ČAS
doporučené vybavení