Univerzál David Hrouda: Baví mě hrát jak v útoku, tak v obraně

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Tygří dorost zvládl hned dvě derby s Mladou Boleslaví za sebou, čímž tak ještě navýšil svůj náskok na první příčce. Po těsně výhře 4:3 na ledě Mladé Boleslavi se Liberečtí mohli radovat i pod Ještědem, kde vyhráli 3:0. V sobotním utkání se mezi střelce zapsal i David Hrouda. „V obou zápasech jsme předvedli dobrý týmový výkon," chválil své spoluhráče mladý univerzál.

Vraťme se nejdřív k pátečnímu zápasu na ledě Mladé Boleslavi. Jak se za ním ohlížíš?
Myslím, že se nám povedl. Sice tam z naší strany bylo několik výpadků, v závěru jsme se ale semkli a díky dobrému týmovému výkonu jsme to otočili.

Pomohla vám páteční výhra vzhledem k sobotnímu duelu i z psychického hlediska?
Asi ano. Věděli jsme, že je dokážeme porazit. Na druhou stranu to bylo zase od nuly, takže jsme rozhodně nic nepodcenili.

Bylo to sobotní utkání v něčem jiné než to předešlé?
To asi úplně ne. Soupeř hrál podobně, v obou případech to bylo velmi těžké. Tentokrát jsme ale my měli výhodu domácího prostředí, což nám samozřejmě pomohlo.

Dokázali jste udržet čisté konto. Co říkáš na výkon obrany v čele s Ferdinandem Macourkem?
Ferda chytal skvěle, nulu si určitě zasloužil. Podržel nás i v tom pátečním zápase. Celkově bych ale vyzdvihl výkon celého týmu, bojovali jsme jeden za druhého.

Hráli jste v trochu okleštěné sestavě dva dny za sebou. Jak těžké to pro vás bylo fyzicky?
Určitě to bylo náročné, ale dalo se to. V neděli máme volno, takže si budeme moct trochu odpočinout, což je teď potřeba. V pondělí nás opět čeká další trénink.

Zajímavostí u tebe je, že na soupisce jsi uveden jako obránce, často ale nastupuješ v útoku. Jak to tedy je?
Na začátku sezóny jsem hrál jak v obraně, tak v útoku. Teď už delší dobu nastupuji jen v útoku. Baví mě to, takže si nemám na co stěžovat.

Bereš to jako svou výhodu, že vlastně můžeš hrát na všech postech?
Asi ano. Jsem za to rád, že mě trenéři dávají jak do obrany, tak do útoku. Baví mě oboje, takže je mi docela jedno, kde zrovna nastoupím.

David Hrouda s kotoučem na hokejce, FOTO: Jan Běhounek

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři