Málem mi praskla žilka, usmívá se Zeman po obratu snů

Liberec - Deváťáci Bílých Tygrů neuvěřitelně obrátili semifinálový dvojzápas se Slavií, doma totiž vyhráli 7:1 a otočili manko 3:7 po prvním střetnutí! Gólem ke kanonádě v odvetě přispěl i obránce Samuel Zeman, který se po zranění vrátil do sestavy a oblékl dres s kapitánským céčkem.

Co se ti po takovém utkání honí hlavou?
Ty pocity jsou úžasné. Šli jsme do zápasu s tím, že to chceme zvládnout a postoupit. Přestože jsme po prvním zápasu ztráceli čtyři branky a v odvetě jsme po první třetině také prohrávali, dali jsme do toho úplně všechno a myslím, že jsme to zaslouženě otočili.

Ve druhé třetině jste spustili kanonádu, prosadili jste se šestkrát během dvanácti minut!
Řekl bych, že ačkoliv jsme první třetinu prohráli, i v ní jsme už hráli poměrně dobře. Nevzdali jsme to a měli jsme pevnou vůli, za což jsme byli odměněni.

Dva zápasy během tří dnů, oba úplně jiné. Sice jsi první duel vynechal, ale dokážeš porovnat, v čem jste se hlavně zlepšili?
V prvním utkání jsme do toho vstoupili možná trošku nepozorně a nečekali jsme, že Slavia předvede tak skvělý výkon. Do odvety jsme se ale probrali, zlepšili jsme bruslení, napadání... prakticky všechno.

Během obratu střídačka neuvěřitelně žila. Co říkáš na ty emoce?
Málem mi praskla žilka, říkal jsem si, že mi vybouchne hlava. Jsem strašně rád, že jsme to zvládli.

Chutná postup o to lépe, že ses na odvetu znovu vrátil do hry?
Je to rozhodně super pocit. Teď už doufám, že vyhrajeme i finále!

Kdy se rozhodlo, že budeš hrát?
Rozhodlo se už v průběhu pátečního zápasu na Slavii. Bavil jsem se s trenérem Daňkem a říkal mi, že v odvetě už nastoupím. Nohu jsem tedy zatejpoval a udělal jsem maximum pro to, aby byla fit.

K výhře v odvetě jsi navíc přispěl důležitým sedmým gólem.
Je to parádní pocit, gól jsem dal po dlouhé době. Byla to obrovská euforie.

Opravdu jste po pátku ani na chvíli nepochybovali, že na postup máte?
Nepochybovali jsme. I když už tomu naši rodiče možná často tolik nevěřili, my jsme věřili nadále a měli jsme hlavy nastavené tak, že prostě chceme vyhrát.

Ve druhém semifinále hraje Třinec s Mladou Boleslaví. Koho si do finále přeješ?
Chtěl bych ve finále derbíčko, takže za mě Boleslav! (poznámka: Mladá Boleslav po nahrání rozhovoru skutečně postoupila)