Pérez po první seniorské brance: Chtěl jsem vyhrát, s gólem jsem nepočítal

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Jaromír Pérez je věkem stále ještě junior, svými výkony už ale přilákal pozornost trenérů A-týmu. S áčkem absolvoval letní přípravu a nastoupil také v prvním přípravném utkání proti Mladé Boleslavi, ve kterém Tygři přehráli soupeře 4:0. Druhou branku zápasu vstřelil čerstvě osmnáctiletý Jaromír a mohl se tak radovat z prvního gólu mezi dospělými.

Hned v prvním letošním utkání za dospělé jsi vstřelil svou vůbec první branku v seniorské kategorii, jaké z toho máš pocity?
Mám z toho velkou radost. Do zápasu jsem nešel přímo s tím, že chci dát gól, ale s tím, že chci, abychom vyhráli, což se povedlo.

Do duelu jsi naskočil ve druhém útoku, byla to pro tebe pocta a jak sis to užil?
Byl jsem rád, že jsem mohl naskočit i do přesilovek a dostal jsem hodně prostoru.

Co říkáš na spoluhráče?
S Kellym Klímou jsem již hrál na tréninku a myslím, že je to super hráč. Sedli jsme si spolu.

Čím to podle tebe je?
Je hlavně hodně rychlý a dobrý na puku. Když mu přihraju, zaveze kotouč do pásma. Zkrátka se umí na puku dobře udržet.

Jiří Kudrna o mladých hráčích
S mladými hráči musíme být především trpěliví. Jaromír Pérez je šikovný a vidíme u něj progres. Pokud na sobě bude pracovat, může v sezóně zaznamenat obrovský výkonnostní růst.

Máš od trenérů indicie, jak se bude v následujících dnech vyvíjet tvá role? Nastoupíš ještě za A-tým nebo se připojíš k juniorce?
Zatím jsem stále v kabině áčka a uvidím, co bude dál.

Jak si zatím své působení v A-týmu užíváš?
Vůbec jsem nečekal, že všechno tak rychle poletí. Ještě nedávno jsem hrál za dorost, za juniorku, a teď sedím v kabině áčka. Jsem za to moc rád a užívám si to.

Vnímáš rozdíly v tempu juniorského a dospělého hokeje?
Určitě ano, trénink dospělých má úplně jiné tempo. Snažím se tomu co nejvíce přizpůsobit a držet se staršími krok.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři