Na ledě si teď víc věřím, říká Pérez po přípravě s A-týmem

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Jaromír Pérez svým věkem stále ještě spadá do juniorské kategorie, díky své píli a výkonnosti, jež předváděl mezi mládežníky, si však řekl o místo v kabině A-týmu. S dospělými absolvoval nejen celou přípravu, ale i přátelská utkání, ve kterých se rozhodně neztratil. Hned v prvním přípravném duelu proti Mladé Boleslavi se totiž blýskl svým prvním gólem mezi dospělými.

Překvapila tě na jaře pozvánka na přípravu s A-týmem?
Celý rok jsem makal a snažil se zlepšovat, abych tuto šanci dostal. Měl jsem velkou radost, když se tak stalo. Teď toho chci využít a odnést si co nejvíce zkušeností.

Je příprava s „áčkem“ určitým splněním snu, nebo jsi dopředu počítal s tím, že to tak bude?
Jsem spokojený, že tu jsem, ale chci na sobě pracovat, abych se dál posouval.

Byl pro tebe první příchod do kabiny dospělých stresující?
Už jsem to jednou zažil minulý rok v přípravném zápase, takže jsem věděl, do čeho jdu, i tak to byl ale trochu šok.

"Dospělý hokej se od juniorského hodně liší, chlapi jsou tu vyšší a silnější."

Musel jsi platit zápisné? Byl to šok i pro peněženku?
Zatím žádné peníze nedostávám, ale až nějaké přijdou, tak k tomu možná dojde.

Máš pocit, že jsi za dobu, po kterou se připravuješ s A-týmem, více vyspěl?
Určitě se teď cítím jinak, než na začátku přípravy. Na ledě si více věřím a po trénincích v posilovně si připadám silnější. Snažím se na dospělý hokej co nejvíce adaptovat a hrát, jak nejlépe umím.

Sebevědomí je velmi důležité. Jak na něm pracuješ, když sám říkáš, že se cítíš lépe?
Snažím se říkat si, že na to mám, že sem patřím i přesto, že jsem ještě junior.

Je to náročnější po mentální, nebo spíše po fyzické stránce? Přece jen jsi v situaci, kdy musíš trenéry denně přesvědčovat o svých kvalitách…
Řekl bych, že obojí, ale po fyzické stránce je to těžší. Nejvíce si toho všímám na ledě, kde jsou chlapi mnohem vyšší a silnější. O to rychlejší musím být, abych jim stačil a využil své dovednosti ve svůj prospěch.

Filip Pešán o vývoji Jaromíra Péreze
Jarda Pérez je teď jiný Jarda, než jakým byl v květnu na začátku přípravy. Z děcka se stal mladý muž. Doufám, že nastolenou cestu vydrží a bude ho to nadále bavit.

Už jsi schytal ránu, se kterou by ses v dorostu či juniorech pravděpodobně nesetkal?
Těch už bylo několik, největší zatím asi v Boleslavi, kde jsem musel chvíli zůstat sedět na lavičce a rozdýchávat to.

Dostává se ti od starších spoluhráčů rad?
Mnoho hráčů mi radí v šatně i na ledě. Vysvětlují mi, co dělat jinak, protože dospělý hokej se od toho juniorského v mnohém liší.

Je v kabině někdo tvým vzorem?
Už od dob, co jsem přišel do Liberce, jsem sledoval Tomáše Filippi, který mi teď na ledě často radí. Chci od něj hodně odkoukat a z jeho rad si vzít co nejvíce.

"Rád bych dostal šanci, která by mohla vést i do reprezentace."

Extraliga začíná už v pátek. Myslíš, že naskočíš do prvního kola?
To je na rozhodnutí trenéra, každopádně udělám vše pro to, abych tam byl.

Jak trenéra Filipa Pešána a jeho návrat vnímáš?
Je to dobrý kouč a je pro mě i pro celý tým velkým přínosem. Může nám předat zkušenosti ze zahraničí i z národního týmu.

Věříš, že přes A-tým by mohla vést lepší cesta na draft nebo do mládežnické reprezentace?
To nevím, ale myslím si, že je tu mnoho lidí, kteří dospělý hokej sledují. Proto bych tady rád dostal šanci, která by případně mohla vést právě i do reprezentace. To je jeden z mých hlavních cílů pro tento rok.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři