Chvíli jsem tomu nemohl uvěřit, říká čerstvý extraligový střelec Jaromír Pérez

Date of publication Author Kryštof Havíř

Litvínov/Liberec — Bílí Tygři nezvládli duel v Litvínově, když vinou špatné první třetiny a mnoha času v oslabení padli 1:4. Světlou stránkou na nepříznivém výsledku ale může být první extraligový gól mladičkého Jaromíra Péreze, který se trefil ve svém čtvrtém startu. Jaké byly jeho bezprostřední pocity?

Jak jsi celý zápas viděl ty?
Nemyslím si, že jsme měli úplně špatný vstup do utkání, ale oslabení otočila zápas na jejich stranu. Pak už se to těžko dotahovalo.

Třetí porážka v řadě, to je jistě velmi nepříjemné...
Je to blbé, ale my musíme tenhle duel hodit za hlavu a soustředit se na další.

Ve druhé třetině jste sahali po kontaktní brance. Co tomu chybělo?
Když jsme dali branku na 1:3, tak jsme věřili, že to pořád otočit jde. Drželi jsme se v útočném pásmu, měli jsme šance, ale bohužel nám to tam nespadlo.

Byl jsi jediným střelcem svého týmu. Jaké jsou pocity po prvním extraligovém gólu?
Bylo to skvělé. Nemohl jsem tomu chvíli uvěřit. Celé léto jsem se tvrdě připravoval, takže jsem rád, že se mi to takhle vrátilo.

Jsi rád, že první branka přišla poměrně brzo, a to ve čtvrtém utkání?
Už jsem se trochu po těch třech zápasech bál, že mi to tam nespadne celou sezonu. Naštěstí se moje obavy nenaplnily.

Na gól ti navíc nahrával Tomáš Filippi, tvůj vzor. Je to o to sladší?
Samozřejmě. Když jsem mu najel ze strany, tak jsem si zařval, ať mi to nahraje a pak jsem už vůbec nepřemýšlel a hned jsem střílel.

Jaké zatím je být členem extraligového týmu?
Je to něco úžasného moct hrát s hráči, kteří za sebou mají tolik let v nejlepších ligách světa. Snažím se od nich získávat co nejvíce zkušeností a pracovat s nimi.

FOTO: Hynek Haruda (hcverva.cz)

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři