Akademie Bílí Tygři Liberec

Jakub Dvořák krátce o výhře juniorů nad Spartou

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Obránce Jakub Dvořák pravidelně nastupuje za liberecký A-tým, ale vzhledem k tomu, že je věkem stále ještě junior, ho můžeme vidět také na soupisce liberecké juniorky. V sobotu v rámci domácího utkání proti Spartě si připsal první letošní start v mládežnické lize a hned přispěl k výhře asistencí u gólu Radka Janaty, který v 19. minutě otevíral skóre zápasu.

Po dvou porážkách v řadě, které junioři utrpěli proti Hradci Králové a následně Českým Budějovicím, si mladí Tygři spravili chuť proti výběru pražské Sparty, kterou překonali 5:2. „Myslím, že jsme zápas zvládli dobře jako tým. Byly tam části, kdy jsme trochu vypadli ze systému, ale dokázali jsme to nahradit góly. Pomohli jsme si také přesilovkami, a proto to pro nás bylo úspěšné,“ hodnotí vydařené klání mladý obránce.

Na první gól duelu se čekalo relativně dlouho, a to až do 19. minuty úvodní třetiny, ve které Jakub Dvořák přihrával Radku Janatovi, jenž zajistil Tygrům vedení, které si pak udrželi po zbytek utkání. „Puk se odrazil k modré čáře a já slyšel, jak na mě Radek Janata řve před bránou, našel jsem ho tam a on to protečoval,“ říká Jakub k vzniklé gólové situaci.

Za A-tým Bílých Tygrů má Jakub v této sezoně odehráno již 14 zápasů, v sobotu se letos poprvé vydal na výpomoc také do juniorky. Jak sám říká, mládežnický a dospělý hokej se v mnohém liší. „Rozdíl je to velký, ale po pár minutách hry se do toho člověk dostane. V juniorce mám vysoký ice time, čímž je pro mě adaptace lehčí.“

První víkendový den byl na skok v mládežnické lize, v neděli už by měl Jakub opět zasáhnout do extraligového dění. V rámci 20. kola vyzvou Bílí Tygři lídra tabulky - Pardubice. „Je to náročné, ale jsem na to jistým způsobem zvyklý,“ zamýšlí se nad zápasově nabitým víkendem. „V extralize se občas hraje i ob den, což je dost podobné. Tělo je na to tím pádem adaptované a dokáže se na výkon připravit,“ dodává.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

Obrovský zážitek! Třeťáci si zahráli před fanoušky v O2 areně

Nejnovější články

Juniorka také letos zavítá do Turnova! 30. listopadu se střetne s Litvínovem

Osmáci střelecky zasypali Novou Paku a zajistili si postup do nadstavby!

Řekli jsme si, že tohle zkrátka musíme urvat, říká Jenčovský po vyhraném derby

Klubové oblečení

TRÉNINK
povinné vybavení

ZÁPAS
povinné vybavení

TRÉNINK, ZÁPAS A VOLNÝ ČAS
doporučené vybavení