Akademie Bílí Tygři Liberec

Nadstavba U20 rozlosována! Tygři ji zahájí domácím dvojzápasem

Date of publication Author Ondřej Belák, Martin Voltr

Liberec - Juniorský tým Bílých Tygrů obsadil v základní části první místo ve skupině Západ, postoupil tedy mezi osmičku, která bude poměřovat síly v horní nadstavbové skupině. Ta startuje už tento pátek 7. prosince!

Juniorská extraliga má po opětovném rozšíření nový kabát. Na rozdíl od loňska se nejprve hrálo ve dvou geografických skupinách, po třech měsících došlo k oddělení lepší osmičky a horší osmičky týmů, které se teď budou utkávat ve svých nadstavbách. Od nuly, neboť body, které získaly doposud, si dál nepřenášejí.

Stejně jako v základních skupinách, i v nadstavbách se utká každý s každým čtyřikrát, což znamená pro všechny shodně 28 kol. Vrchní nadstavba nese název O pořadí v play-off, spodní pak O účast v play-off.

Vrchní osmička má totiž účast ve vyřazovacích bojích předem zajištěnou. První čtyři celky postoupí přímo do čtvrtfinále, týmy na pátém až osmém místě čeká předkolo proti týmům z prvních čtyř míst slabší skupiny. Celky z páté až osmé příčky slabší skupiny budou hrát ještě krátkou, šestikolovou skupinu o udržení, do níž si body z druhé části přenesou. Poslední tým následně sestoupí do Ligy juniorů a mezi elitou ho vystřídá vítěz nižší soutěže.

Nadstavba O pořadí v play-off se bude hrát převážně formou dvojzápasů pátek-sobota. Všechna čtyři derby s Mladou Boleslaví by se nicméně měla odehrát v pondělí. Právě s Bruslaři totiž naši junioři tvoří geografickou dvojici, které mají za cíl co nejvíce usnadnit cestování. Tento formát trošku navazuje na loňskou sezónu, kdy se jezdilo ke dvojzápasům právě na stadiony u sebe blízko sídlících klubů (Liberec-Boleslav, Třinec-Vítkovice, atd.).

Bílí Tygři zahájí druhou část sezóny na domácím ledě Svijanské arény. V pátek přivítají od 17 hodin Jihlavu, v sobotu v pravé poledne brněnskou Kometu. Přijďte liberecké mladíky podpořit! Kompletní rozpis nadstavby najdete zde.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

Týden hokeje přilákal do Liberce 50 dětí

Nejnovější články

Král s Galvasem si zahrají na MS osmnáctek!

Reprezentační srazy byly plné mladých Tygrů!

VIDEO: Adam Klapka poprvé skóroval v NHL!

Klubové oblečení

TRÉNINK
povinné vybavení

ZÁPAS
povinné vybavení

TRÉNINK, ZÁPAS A VOLNÝ ČAS
doporučené vybavení