Využili jsme karlovarského podcenění situace, říká po Energii Matěj Kučera

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Duel s prvním celkem tabulky A dorostenecké extraligy v podobě Karlových Varů přinesl vyrovnaný boj, ovšem se šťastným koncem pro naše barvy. O triumfu Tygrů rozhodl gólem na 3:2 Šimon Bělohorský, vše však začalo u vyrovnávací branky Matěje Kučery na 1:1 v první třetině.

Jak hodnotíš utkání proti Karlovým Varům?
Myslím si, že první třetina od nás nebyla moc dobrá. Neproměňovali jsme šance, ale pak jsme se zvedli. Oni potom vyrovnali na 2:2, my rychle zareagovali gólem na 3:2 a vyhráli.

V úvodní periodě jsi srovnal skóre na 1:1. Byla tvá branka sehranou akcí?
Ani ne, ještě předtím jsem střílel na branku. Puk se odrazil k Vítu Stromskému, tak mi to tam hodil a naštěstí z toho byl gól.

Na konci prostřední části jsi mohl v úniku přidat druhou trefu..
Trochu mě to potom mrzelo, ale vyhráli jsme 3:2, takže mě to tolik trápit nemusí.

Asistent trenéra Richard Lobo o výkonech brankářů
Gólmani byli skvělí na obou stranách. Oba dva si zachytali do sytosti a řešili těžké situace, kdy jsme jezdili sami na bránu jak my tak oni.

Na vaší výhře se významně podílel brankář Sebastian Charvát. Souhlasíš?
Určitě ano. Náš gólman chytal výborně a podržel nás. Měli sice hodně šancí, ale zvládl to skvěle.

Myslíš si, že Energii definitivně položila vaše blesková branka na 3:2?
Podle mě to možná trochu podcenili. My toho využili a jakmile jsme dali gól na 3:2, tak to zápas zlomilo.

Je vaše výhra o to hodnotnější vzhledem k formě Západočechů?
Je to hodně cenné. My se ale teď musíme hlavně soustředit na další část sezóny a dostat se do play-off.