Chceme, aby nám to tady cinklo, věří Sanejstr po úspěšném vstupu do MČR krajů

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Výběr Libereckého kraje, který je tvořen kompletně z hráčů a trenérů Bílých Tygrů, má mistrovství České republiky velmi nadějně rozehrané. Liberečtí po dvou hracích dnech vedou skupinu A s bilancí tří výher a jedné remízy ze čtyř utkání. V úterý si Tygři v krajském dresu poradili s týmy Ústeckého (4:2) i Moravskoslezského kraje (4:1). O dosavadním průběhu turnaje mluví zatím spokojený kapitán Stanislav Sanejstr.

Jak jsi po dvou dnech spokojený s dosavadními výsledky?
Šlápli jsme do toho naplno a máme to slušně rozjeté. Věřím, že když budeme hrát podobně, můžeme turnaj třeba i vyhrát.

Ambice jsou tedy nejvyšší?
Samozřejmě, už od začátku si moc přejeme, aby nám to tady cinklo, nejlépe zlatě. (úsměv) Snad se to povede.

V doposud posledním utkání jste zdolali Moravskoslezský kraj, jednoho z hlavních favoritů.
Do zápasu jsme možná šli trošku zbytečně ustrašeně, ale brzy jsme zjistili, že se s nimi dá hrát. Dokázali jsme se zvednout a věřím, že nám to hodně pomůže i z hlediska sebevědomí a půjde to dál nahoru.

V obou úterních zápasech jste vedli 2:0, načež soupeři utkání trošku zdramatizovali. Hned jste však dokázali odskočit zpátky...
Ano, myslím, že to vždycky dobře nakopneme. S nadsázkou jsme ale zkusili taktiku "povolit - přitáhnout," někdy to vychází. (úsměv) S Ústeckým krajem to pro mě osobně bylo těžké, je to můj rodný kraj, takže to bylo citlivější. Hráli jsme však dobře.

Na turnaji krajů hraješ už potřetí. Zúročuješ ty zkušenosti?
Je to tak každý rok – jsou tu kluci, kteří hrají méně a je to pro ně těžší. Ve stejné pozici jsem ale byl já před dvěma lety, na tu šanci jsem čekal. Teď jsem moc vděčný za to, jakou roli a důvěru mám. Je to super a věřím, že právě zkušenostmi s touhle akcí můžu týmu hodně pomoci.

Letos jsi navíc kapitán, což je ve výběru kraje velký závazek, že?
Souhlasím. Tlak je to samozřejmě i na klubové úrovni, ale ne tak velký jako tady. Té zodpovědnosti se nezříkám, beru to na sebe. Je to velký tlak, nicméně pomáhají mi i spoluhráči, se kterými hokej pořád řešíme, na stadionu i na hotelu.

Sám jsi to naznačil. Ale vypadá to, že partu máte opravdu dobrou!
Je to super, všichni jsme přijali naše role v týmu a myslím, že jsme si v kabině výborně sedli, což je základ k úspěchu.