První čtyřka? Určitě je ještě hratelná, říká po Karlových Varech Samuel Jansa

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Tygří juniorské naděje si připsaly na své konto důležité tři body po skvělém obratu proti Karlovým Varům, na kterém se podílelo hned pět různých střelců. Svým gólem přispěl také Samuel Jansa, jehož trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Aktuálně tak mají Liberečtí v zádech šňůru tří výher a stále jsou na dostřel elitní čtyřce zajišťující přímý postup do čtvrtfinále.

Proti Energii jste hned několikrát ztráceli, nakonec jste ale duel překlopili na svou stranu. Jak zápas hodnotíš?
Nezačali jsme tak, jak bychom měli. Dávali jsme jim šance, oni byli všude první a chtěli víc hrát. Potom jsme se semkli jako tým a otočili to.

Dokážeš v duelu najít klíčový bod, díky kterému jste zvítězili?
Pomohly nám určitě přesilovky, díky kterým jsme se dostali do zápasu a jeho tempa. Hlavně jsme v nich dali dva góly.

Jedna přesilovková trefa byla tvoje. Byla akce sehraná?
Viděl jsem, jak jel Pavel Průšek na modré čáře. Dal jsem tam hokejku a trefilo mě to.

Valdemar Jiruš o pěti různých střelcích
Celou sezónu nám produktivitu táhlo pět až šest hráčů. Když se to rozmělní na celý tým, tak je to lepší. Mužstvu dodá sebevědomí, když bodují všechny pětky a odvedou si svůj díl práce.

Co bylo podle tebe ve vašem herním projevu pro obrat nejdůležitější?
Podle mě to, že jsme začali víc střílet a tlačit se do brány. Hráli jsme potom taky lépe do obrany.

V poslední době se vám hodně mění sestava. Jak těžké je na to reagovat?
Je to náročné. Tím, jak spolu moc netrénujeme, tak si někdy nevyhovujeme. Ale musíme to takhle spolu zvládnout.

Vidíš stále reálné vaše umístění v elitní čtyřce tabulky?
Určitě je to ještě hratelné. Musíme se snažit, aby nám to vyšlo.