Matěj Bajer: Od začátku zápasu jsme věřili, že budeme lepší

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Duel s Berany přinesl celkem sedm branek, z čehož hned šest padlo do zlínské sítě. Jejich tygří výčet uzavíral Matěj Bajer, jenž se prosadil z brejku ve vlastním oslabení. Viděl jsem, že hráč na modré čáře nemá puk zpracovaný, tak jsem mu do toho sáhnul. Pak už jsem jen jel sám na brankáře a zakončil,“ komentoval situaci.

Jak klání s Berany hodnotíš?
Od začátku jsme hráli dobře, aktivně a byli hodně na puku. Přesně to jsme si řekli před zápasem. Utkání bylo herně na naší straně.

Zlín jste přehrávali téměř celý zápas. Předpokládali jste to?
Úplně jsme to nečekali, ale věřili jsme, že budeme lepší po celý zápas.

Dokážeš v duelu s Berany najít zlomový bod, který vám pomohl k výhře?
Podle mě to bylo už v první třetině. Měli jsme hodně dobrý pohyb a celkově to z naší strany bylo lepší.

Ve druhém dějství jste byli v jedné pasáži vyloučeni třikrát v krátkém rozmezí…
Tohle byla zase naše horší část zápasu. Pak jsme se z toho ale zase dostali a už bylo to lepší.

Skóre zápasu jsi upravil svou trefou v oslabení. Jak jsi situaci viděl?
Viděl jsem, že hráč na modré čáře nemá puk zpracovaný, tak jsem mu do toho sáhnul. Pak už jsem jen jel sám na brankáře a zakončil.

Začátek souboje byl opožděn kvůli vadě na jedné z branek. Nerozhodilo vás to?
Už před začátkem utkání jsme věřili, že budeme lepší, takže jsme to ani nějak neřešili.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři