Změna pravidel: Od nové sezóny s povinným chráničem krku

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Mezinárodní hokejová federace zavedla pro hráče povinnost nosit chránič krku. Nové pravidlo se týká i českých soutěží.

Až doposud byly chrániče krku v dospělém hokeji nepovinné. Po tragickém úmrtí Adama Johnsona v britské soutěži ovšem dochází k celoplošné změně. Mezinárodní hokejová federace totiž zavádí pravidlo, které hráčům ukládá povinnost nosit chránič krku, a to bez výjimky. Změna se tak mimo jiné týká i extraligy a všech dalších soutěžních úrovní v Česku.

Chránič krku přitom někteří hráči nasadili dobrovolně už v průběhu minulé sezóny. Z libereckých hokejistů to byli například Michal Bulíř nebo Jaromír Pérez. Od následujícího ročníku už s ochrannou krku vyjedou na led všichni.

Chránič krku nosil minulou sezónu i Jaromír Pérez

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři