O takovém přestupu jsem vždy snil, přiznává Šubin

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Nabité útočné řady našeho dorostu se rozrostly také o zajímavou posilu z Kladna. Do Liberce přichází forvard Jan Šubin, který je připraven zabojovat o týmový úspěch i co největší minutáž na ledě. "Ano, konkurence bude. S tím nicméně podle mě všichni počítáme a každý se o to bude muset porvat," hlásí odhodlaně.

Jak se tvůj příchod do Liberce odehrál?
O takovém přestupu jsem vždy snil. Chtěl jsem hrát s těmi nejlepšími a posunout se pod nějakou skvělou organizaci, jako je Liberec. Věřím, že mi v tomhle pomohlo MČR, které se mi povedlo. Docela se mi vydařila i sezóna na Kladně, tam jsme ale bohužel nehráli nahoře.

Jaké máš zatím z nového klubu dojmy?
Nepopsatelné! Už když jsem přišel, tak jsem hned viděl, že tu kluci tvoří výbornou partu a hned jsem se začal cítit jako doma.

O co se opírá tvoje hra?
Určitě bych řekl střela, pak dobrá příprava a hokejové myšlení.

V útoku dorostu vzniká zajímavá konkurence. Věříš, že si řekneš o co největší prostor?
Ano, konkurence bude. S tím nicméně podle mě všichni počítáme a každý se o to bude muset porvat. Budu na sobě pracovat tak, abych si místo zasloužil a hrál co nejvíce to půjde. Věřím, že uděláme týmový úspěch a podaří se mi mít dobrý prostor na ledě.

Doteď jsi působil v Kladně. Jak na to budeš vzpomínat?
V Kladně jsem byl odmalička až doteď, takže na to budu vzpomínat jen v dobrém. Chtěl bych moc poděkovat všem trenérům, kteří to se mnou nevzdali, měli trpělivost a "dokopali" mě až sem – například Petru Procházkovi, Romanu Vargovi a Jiřímu Kuchlerovi. Kladnu jsem hrozně vděčný, že jsem tam mohl být takovou dobu, ale teď už je tu další výzva, kterou chci zkusit.

Teď už začínáte naplno trénovat, v jakém jsi rozpoložení?
Jsem v dobrém rozpoložení, už se moc těším, až ten boj znovu začne!

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři