Venkovní výhry? Velká vzpruha, ale musíme vyhrávat i doma, říká Servác Petrovský

Date of publication Author Jan Kordík

Hradec Králové/Liberec - Liberečtí si po domácím neúspěchu s Vítkovicemi částečně spravili chuť na ledě Hradce Králové, kde zvítězili 4:3 po nájezdech. Dvoubodový triumf nicméně ředí stále se rozšiřující tygří seznam zraněných hráčů. „S marodkou nic nezmůžeme, prostě to tak je. Je jedno, kdo je na ledě, hlavně musíme získávat body,“ komentuje situaci Servác Petrovský.

Jaké máš pocity po vítězné premiéře v české extralize?
Rozhodně super. První start, navíc vítězný a v takhle těžce odbojovaném zápase. Moje dojmy jsou jen pozitivní.

Liberecká marodka čítá aktuálně devět jmen. Je to citelné oslabení, ale zároveň šance pro další hráče...
Nejlepší by samozřejmě bylo, kdybychom byli v plné síle a vyhrávali každé utkání. S marodkou ale nic nezmůžeme, prostě to tak je. Jsme tým a každý hraje za toho, kdo vypadne. Je jedno, kdo je na ledě, hlavně musíme získávat body.

Můžeš už po jednom odehraném duelu hodnotit naši nejvyšší soutěž?
Extraligu jsem pozoroval odmalička, hrál jsem pět let v Třinci. Je to podle mě skvělá liga. Každý rok se zlepšuje a pocítil jsem na vlastní kůži, že to není sranda. Musím si na to jen zvyknout a bude to podle mě dobré.

Co bylo nakonec klíčové pro libereckou výhru?
Podle mě určitě naše bojovnost. Zblokovali jsme opravdu hodně střel a hráli jeden za druhého, když nám v průběhu zápasu vypadávali hráči. Nevzdávali jsme se a vyhráli.

Jak důležitý je pro tým už druhý venkovní triumf?
Je to pro nás velká vzpruha. Tím spíš po takovém utkání, jako jsme odehráli doma proti Vítkovicím, kde jsme nebyli nejlepší. Bylo by ale dobré vyhrávat také na našem ledě, protože máme před sebou sérii čtyř domácích zápasů.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři