Nejhůř mi bylo při nájezdu Sýkory, říká Šindelář

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Bílí Tygři z Liberce si podruhé v letošním ročníku extraligy pochutnali na perníku z Pardubic a vyrovnali tak vzájemnou sérii, ve které získali šest bodů. Zajímavostí soubojů s Východočechy je, že všechna utkání skončila rozdílem jediné branky. Výjimkou nebylo ani včerejší utkání, které rozhodl ve třetí třetině v přesilovce proti třem Valdemar Jiruš. Vše ze zadních řad skvěle podporoval vynikajícím výkonem náhradník v tygří kleci Filip Šindelář. Ziskem tří bodů se hokejisté Liberce výrazně přiblížili k obhajobě loňského triumfu v základní části

Utkání začali lépe domácí hráči, kteří chtěli zaskočit Liberec velkým tlakem. Ten se ale hostům podařilo přečkat bez úhony a brzy se začali osmělovat k útočným výpadům. Při jednom z nich, když se dral do šance Pletka, sáhl kanonýr Sýkora mimo vymezená pravidla a šel na dvě minuty ven. Bílí Tygři tuto nabídnutou šanci využili beze zbytku. Po přihrávce Vaice mezi kruhy se přesně k tyči Lašákovi branky trefil Lukáš Zíb. “Podobné akce zkoušíme v tréninku,“ začal Lukáš s popisem své už třinácté branky. “Dostal jsem krásnou přihrávku od Vaicka, navíc mám pocit, že Lašák tu střelu tak úplně neviděl a já to trefil k tyči.“ Lukáš byl včera pardubickými hokejisty řádně zkoušen, po jedné „sekyře“se dokonce ocitl na ledu. “Já bych neřekl, že jsem byl sám kdo by v takové roli otloukánka. Ono tam těch sekyr bylo víc a mě mrzí, že jen jedna byla potrestaná.“ Vyrovnané utkání se nakonec Tygrům podařilo strhnout na svou stranu, a kde byl rozhodující okamžik? Podle Lukáše to bylo větší touhou po vítězství. “Důležité bylo to, že jsme dokázali ubránit naše oslabení a naopak využít naše přesilovky. Navíc nás skvěle podržel gólman. Šindy tady není poprvé a dnes odchytal parádní zápas.“

Rázný bek Liberce Valdemar Jiruš se díky své trefě v sobotním utkání vyhoupl již na třetí místo ve statistikách mezi obránci celé soutěže. A jeho trefa měla ve včerejším utkání cenu zlata. “Čekali jsme, že to dneska bude těžký zápas, jeli jsme se s tím, že budeme spíše bránit, což se nám dařilo po celou dobu utkání.“ Vyrovnanost a výborná obranná hra na obou stranách často připomínala blížící se play-off. “Určitě se to play-off blížilo. Pardubice letos určitě ve vyřazovacích bojích budou, pohybují se v první čtyřce a nedá se vyloučit, že se s nimi později v play-off potkáme.“ Jeho vítězný gól padl v dvojnásobné přesilovce po tom, co nejdříve hráli Pardubice v šesti, a pak jeden z beků vyhodil puk mimo led. Pro Bílé Tygry to byla ve třetí třetině druhá taková příležitost, ta první přišla hned v úvodu, ale hostům se jí využít nepodařilo. “Tu první přesilovku proti třem jsme sehráli dobře, ale v osudnou chvíli nám puk přeskočil hole, takže jsme ji využít nedokázali. V té druhé mi to dal Venca Pletka na modrou a jelikož jsme se chtěli tlačit do střelby, tak jsem vystřelil a padlo to tam,“ popisuje svou branku šťastný střelec.

Na výpomoc byl z Mladé Boleslavi opět povolán náhradník Milana Hniličky Filip Šindelář, který ve včerejším výkonu exceloval. Když se po chybě Čutty na útočné modré řítil na „Šindyho“ osamocený střelec a úspěšný exekutor Pardubic Sýkora, mnozí z početné skupinky fandů Bílých Tygrů už viděli gól. Filip ale v pádu stačil vytáhnout svou lapačkou zákrok večera. “Dneska se mi chytalo fakt dobře, hned za začátku na mě šlo několik střel, které mě uklidnili, takže jsem rád, že ten zápas takhle šel.“ Filip hned několikrát rozesmutněl pardubické střelce asi nejvíce už zmiňovaného Sýkoru. “To mi bylo asi nejhůř. Když na mě jel tak jsem se rozhodl pro ten zákrok a jsem moc rád, že mě trefil,“ skromně popisuje své krušné chvíle na lědě. Gólman Liberce, který měl výrazný podíl na zisku tří bodů byl rád, že si opět mohl zachytat v extralize. “Kdykoliv můžu jet a chytat tady, tak jsem nadšený, přece jen je to kvalitnější než v první lize.“ Podle jeho slov by si rád vyzkoušel i play-off, ale: “Kdybych měl chytat v play-off tak by to znamenalo, že je Hnilda zraněný a myslím si, že je pro tým lepší, když se Milanovi nic nestane a v brance bude on.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři