Milan Bartovič: Byl to nešťastný zápas

Date of publication Author Jan Mráček

K l a d n o - Útok vedený hráčem, který na dresu nosí číslo 61 Milanem Bartovičem, se v posledních zápasech dokáže prosazovat. Jejich jednoduché pojetí hry dělalo problém i obraně Kladna při nedělním utkání, bohužel to ale na vítězství nestačilo.

Milane, co říct k právě skončenému utkání, ve kterém jste měli jasně navrch a přesto jste prohráli?

Zhodnotil bych to tak, že jsme tu dnes ztratili jednoznačně dva body, o to víc mě to mrzí, že jsme skoro celý zápas hráli na jednu branku. Zápas to byl takový, že hrál Liberec proti Kopřivovi. Takže jak říkám, ztratili jsme dva body, bylo to nešťastný zápas, ve kterém jsme nedokázali proměnit vyložené šance a určitě nás to hodně mrzí.

Brankář Kladna by za dnešní výkon zasloužil absolutorium, jen ve třetí třetině na něj šlo čtyřiadvacet střel a za jeho záda prošla jedna jediná, ta tvoje, mohl bys popsat onu situaci, ze které padla branka?

Tam měli jejich obránci puk na hokejce, ale nevyhodili to z pásma. Zdeněk Blatný pak u mantinelu zachytil puk, dal mi to na střed a já to vystřelil, ani jsem se nekoukal kam to střílím a až pak jsem viděl, že Kopřiva neměl hokejku. Jsem rád, že to tam prošlo, jen škoda, že se nám nepodařilo dát ten třetí gól.

Kdyby vám tedy někdo před utkáním jeden bod nabídl, tak byste ho odmítli?

Určitě. Já si myslím, že jsme sem dnes přijeli vyhrát. Hráli jsme dobře, ale jeden bod je málo.

S jakými úkoly váš útok na led posílá trenér?

Tak my se snažíme hrát především jednoduše, nesnažíme se jít do nějakých složitých kombinací. Chceme hrát agresivní, nátlakový hokej. Teď nám to docela vychází a dáváme góly, dneska jsme tam měli šancí na dalších pět, šest gólů, takže je velká škoda, že jsme je nedokázali využít. Určitě ale v tomhle stylu chceme pokračovat.

Extraliga nabrala pekelné tempo a už v úterý vás čeká doma další silný soupeř – Sparta. Co vymyslet na tento tým?

Nevymýšlet nic a jít tvrdě za třemi body.

Milane, děkuji za rozhovor a ať se i nadále daří.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři