Nejproduktivnějším Slovákem na MS byl Milan Bartovič

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Dva Bílí Tygři se letos představili na světovém šampionátu v Německu. I když se Slovákům stejně jako před rokem nepodařilo postoupit do čtvrtfinále, byli Andrej Podkonický a Milan Bartovič poměrně vidět. Druhý jmenovaný, který zřejmě v příštích dnech zamíří do KHL byl dokonce nejproduktivnějším hráčem výběru, který vedl trenér Glen Hanlon.

Milan Bartovič získal v šesti zápasech čtyři kanadské body za dvě branky a stejný počet asistencí, a stal se tak vůbec nejproduktivnějším hráčem Slovenska, nikdo jiný totiž už tolik bodů nenasbíral (3 body získali Starosta, Čiernik a Lintner). Špatně si na turnaji nevedl ani Andrej Podkonický, který si připsal jednu branku a jednu gólovou přihrávku.

Oba Tygři se po většinu šampionátu pohybovali ve společné (většinou druhé) řadě, a jejich čas na ledě tak byl takřka stejný, takže je v celku logické, že i statistika +/- bodů byla u obou hokejistů stejná. Konkrétně -1. I když v přípravě před MS hráli Podkonický s Bartovičem v útoku se Zálešákem, tak samotný turnaj zahájili v centru s Kukumbergem. Před zápasem s Kazachstánem, se k nim ale posunul Pánik.

Podrobné statistiky

Slovensko – Rusko 1:3
Milan Bartovič – 0 gólů, 1 asistence, +/- -1, 3 střely na branku, čas na ledě 14:43, TM: 0.
Andrej Podkonický – 0 gólů, 0 asistencí, +/- -1, 1 střela na branku, čas na ledě 16:13, TM: 0.

Slovensko – Bělorusko 4:2
Milan Bartovič – 2 góly, 0 asistencí, +/- +1, 4 střely na branku, čas na ledě 16:06, TM: 0.
Andrej Podkonický – 0 gólů, 1 asistence, +/- 0, 0 střel na branku, čas na ledě 10:46, TM: 2min.
Bartovič byl vyhlášen jako nejlepší slovenský hráč utkání.

Slovensko – Kazachstán 5:1
Milan Bartovič – 0 gólů, 0 asistencí, +/- 0, 2 střely na branku, čas na ledě 18:45, TM: 0.
Andrej Podkonický – 1 gól, 0 asistencí, +/- +1, 4 střely na branku, čas na ledě 17:45, TM: 0.

Slovensko – Dánsko 0:6
Milan Bartovič – 0 gólů, 0 asistencí, +/- 0, 0 střel na branku, čas na ledě 13:26, TM: 0.
Andrej Podkonický – 0 gólů, 0 asistencí, +/- 0, 2 střely na branku, čas na ledě 17:55, TM: 2 min.

Slovensko – Finsko 2:5
Milan Bartovič – 0 gólů, 1 asistence, +/- 0, 1 střela na branku, čas na ledě 15:14, TM: 0.
Andrej Podkonický – 0 gólů, 0 asistencí, +/- 0, 0 střel na branku, čas na ledě 15:50, TM: 0.

Slovensko – Německo 1:2
Milan Bartovič – 0 gólů, 0 asistencí, +/- -1, 3 střely na branku, čas na ledě 15:51, TM: 2 min.
Andrej Podkonický – 0 gólů, 0 asistencí, +/- -1, 1 střela na branku, čas na ledě 15:40, TM: 0.

Celkem:
Milan Bartovič - 2 góly, 2 asistence, +/- -1, 13 střel na bránu, čas na ledě 94:05, TM: 2 min.
Andrej Podkonický - 1 gól, 1 asistence, +/- -1, 8 střel na bránu, čas na ledě 94:09, TM: 4 min.

Zdroj: IIHF.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři