Předsezónní tisková konference – část 2.

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V první části z předsezónní tiskové konference Bílých Tygrů jsme Vám přinesli rozhovor s prezidentem Petrem Syrovátkem. V té druhé najdete povídání dalších dvou zástupců klubu, kteří se středečního setkání zúčastnili – kapitána Petra Nedvěda a hlavního kouče Jiřího Kalouse.

Jiří Kalous načne svou druhou sezónu na liberecké lavičce.

Liberecký kouč Jiří Kalous začíná na střídačce severočeské celku svou druhou sezónu, a i když o vytyčených metách hovoří opatrně, chtěl by se svým celkem pohybovat v horních patrech extraligové tabulky. „Týmů, které by se mohly pohybovat na špičce, je několik a my samozřejmě chceme být mezi nimi. Jak se to bude vyvíjet, se ale odhadovat nedá.“ Pro šelmy začne nový ročník 17. září, kdy v Tipsport areně přivítají Zlín. „Začínáme doma, za což jsme rádi. Na druhou stranu Zlín, který přijede, je nepříjemný soupeř, ale připravujeme se pečlivě a doufáme, že to bude vítězné vykročení do sezóny.“

Na řadu logicky přišel i Boston, který Liberec vyzve 5. října. „Těším se na to moc. Bude to i pro mě výjimečná událost a i s profesního hlediska jsem velmi zvědavý na tu konfrontaci,“ dodal pohotově Jiří Kalous. Mírnou komplikací může být právě v říjnu hodně nabitý program. Hned den po Bostonu, čeká na Tygry Kladno, nedal se tedy extraligový zápas přeložit? „Hledali jsme všechny možné varianty, ale prostě to nešlo jinak skloubit. Do toho programu ligy nepromlouvají jenom akce konané tady v Liberci, ale třeba i věci v Praze, Pardubicích nebo Vítkovicích. Je to obtížné, ale já věřím, že se s tím popereme dobře,“ nehledal na setkání s novináři výmluvy liberecký lodivod.

Liberecký kádr patří mezi poměrně široké, na řadu se tedy v závěru dostala jména, která by měla nastoupit v prvním kole. V tomto směru ale Jiří Kalous nechal většinu hráčů v utajení. „Sestavu pro začátek ligy už máme vytvořenou. Ve směs to bude tak, jak se hrálo v těch posledních zápasech. Bohužel nám vypadl David Štich, který má problémy s ramenem, takže bude muset na operaci asi příští týden do Motola. Přesnou sestavu si ale nechám až na ten duel se Zlínem,“ uzavřel povídání Jiří Kalous.

Spolupráce Kalous - Nedvěd bude i v letošní sezóně.

Petr Nedvěd se ještě vrátil ke svému rozhodování, o tom zda i letos bude hájit barvy Liberce. Když se definitivně rozhodl pro ano, tak ho ale přibrzdila zranění. „Měl jsem určité problémy, teď už se to ale snažím dohnat, a věřím, že 17. září budu připraven jako všichni ostatní.“

Důležitý podle kapitána bude start nového ročníku extraligy. „Osobně si myslím, že důležitý bude už samotný začátek, hrajeme tam hodně zápasů. Já osobně to mám ale radši, když se hned více hraje. Rychleji se pak dostanete do herní pohody. Už se na to těším.“ A týmové cíle v očích Petra Nedvěda? „Rádi bychom přímo postoupili do play-off, a pak už začíná to nejdůležitější období. Čeká nás hodně práce, těch týmů se stejným cílem bude určitě hodně. Já doufám, že se nám to podaří.“

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři