Jiří Hunkes: Nehráli jsme špatný hokej, ale bez branky vyhrát nemůžeme

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – V loňské sezóně byl Jiří Hunkes nejproduktivnějším bekem Kalousovi družiny i v té letošní patří k nejproduktivnějším obráncům Tygrů. V zápase proti Pardubicím se několikrát pokoušel vstřelit svou první branku v letošním ročníku Tipsport extraligy, ale vždy proti němu stál výborný Růžička. Na konci zápasu byl pak severočeský obránce vyhlášen hvězdou domácího týmu a právě rozhovor s nejlepším hráčem Tygrů vám přinášíme.

Jak se hodnotí dobře odehraný zápas s Pardubicemi, ve kterém jste nakonec nebodovali?
My jsme dnes nehráli špatný hokej. První třetinu Pardubice skvěle bránily, poté jsme si začali vytvářet šance. Ve třetí třetině jsme měli spoustu šancí, ale nedokázali jsme ani jednu proměnit.

Trochu o tom hovoří i počet zásahů brankářů 42:22.
Trochu ano. Stříleli jsme dnes hodně, ale nebyli jsme efektivní. Musíme zlepšit koncovku a jít víc do brány a štěstí jít více naproti. Jejich gólman dnes chytal výborně.

"Hvězdu zápasu bych vyměnil aspoň za bod."
Nebyl problém s tím, že jste do zápasu vstupovali jako favorit?
Myslím, že ne. Naopak nám to mohlo ještě více pomoci.

Snažili jste se vynutit si tlak na mladého brankáře Růžičku a donutit ho k chybě?
My se snažíme zatlačit na každého brankáře a my do brány chceme chodit, protože bez toho nepadají branky. Dnes se nám to poprvé v letošní sezóně nepovedlo.

Našel bys z dnešního zápasu nějaké poučení do dalšího zápasu, jak překonat Růžičku?
To se budeme muset nejdříve podívat v kabině na video. Chytal dnes opravdu výborně a teď mě nic nenapadá.

Nesrazila vás možná trochu nedisciplinovanost?
Trochu asi určitě. Je to škoda, ale i my jsme měli nějaké přesilovky a něco jsme tam mohli dát.

V Plzni jste využili pět přesilových her, dnes ani jednu. Kde hledat příčinu?
Těžko říci, asi jsme hráli hůř. Občas jsme neměli ani to štěstí, což jsme v Plzni měli, kdy se nám to odrazilo tam, kam jsme to potřebovali.

Jak vypadala situace při druhé brance Pardubic. Ty jsi měl před Pivkem malý náskok, ale on byl nakonec u puku rychleji. Nešlo s tím něco udělat?
Malinko jsem zaváhal při nahození na branku u mantinelu. Najížděl jsem mu na střed a on to trefil pěkně bekhendem. Dělal jsem, co jsem mohl, ale nešlo tomu zabránit.

Připomněli jste si před zápasem letošní semifinále s Pardubicemi?
Vůbec. Teď je nová sezóna a my jsme dnes chtěli vyhrát. Občas si vzpomeneme na vyřazení, ale že bychom šli do zápasu s tím, že jim to musíme oplatit. Tak to ne.

Byl jsi zvolen jako hvězda zápasu. To je asi hodně malá náplast?
Je to sice hezký, ale vyměnil bych to aspoň za bod.

Jirko díky za rozhovor a hodně štěstí ve středečním zápase.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři