Marek Trončinský změnil před druhým zápasem rituál a hned přihrál na tři branky

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Prvním utkání série s pražským týmem se mu příliš nepovedlo, a tak si Marek Trončinský spolu s Lukášem Vantuchem řekli, že musí pro druhý zápas něco změnit. Šli se tedy po tréninku ostříhat a mají nyní podobný sestřih jako Tomášové Vak s Vošvrdou. Jeho nová „frisůra“ mu přinesla tři asistence. Díky třem bodům zaznamenal liberecký bek svůj nejproduktivnější zápas pod Ještědem.

Marku, dnes jste srovnali stav série na 1:1. Určitě jste si tedy oddechli?
Určitě. Doufali jsme, že zvládneme už první zápas. Jsme tedy rádi, že jsme to dnes urvali. Jet do Prahy za stavu 0:2 by bylo určitě špatné.

Marek Trončinský v sérii se Slávií: 3 body (0+3)

Jak moc sis včera rval vlasy z hlavy po Tvé chybě, kdy jste pak inkasovali? Moc jich ale na hlavě teď nemáš, jak vidím. (pozn. redakce: Marek Trončinský přišel na rozhovor trochu netradičně ostříhán dohola)
S Lukášem Vantuchem jsme si dneska jen tak řekli, že zkusíme něco změnit ráno, a tak jsme se po tréninku šli ostříhat dohola. No a k té brance. Byla tam určitě moje chyba, ale bylo také špatné, že jsme hráli ve čtyřech dlouho. Ležela tam ještě u mantinelu tuším hokejka. Byla to taková blbá shoda náhod.

Dnes jsi to ale odčinil, když jsi přihrál na první branku Tomáše Vaka.
Jsem rád, že jsem se po dlouhé době dostal do přesilovky. Trenér mě tam dal, takže snad jsem tu důvěru trochu splatil.

Jak bys popsal ten pěkný křížný pas?
Hunky (Jiří Hunkes) mi přihrál pěkně na modrou. Byla tam veliká mezera na Váčka, tak jsem mu to chtěl dát tak, aby mohl střílet rovnou z hole. On si nakonec počkal a poslal to pěkně pod víko.

Výhra 5:1 vypadá celkem jednoznačně. Bylo to opravdu tak?
Nebyl to žádný lehký zápas. Vedli jsme 3:0, ale nedokázali jsme dát na 4:0 nebo 5:0, pak by bylo okamžitě po zápase. Udělali jsme tam nějaké zbytečně fauly ke konci, ale výsledek jsme si dokázali pohlídat. Jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce.

Ve třetí třetině se trochu přitvrdilo. Jak jsi to vnímal Ty?
Já mám rád takové zápasy a líbí se mi tvrdá hra. Když tam nebudou nějaké zákeřné zákroky, jako to co udělal Doležal, tak je to v pořádku. K hokeji tvrdá hra patří a v play-off se vždycky ještě trošku přitvrdí.

Mám rád tvrdou hru, ale né zákeřnost, vyzrradil mladý obránce.

Bylo jasné, že tam musí přijít msta za útok na lídra Liberce?
Já bych řekl, že se toho Podkan (Andrej Podkonický) zhostil dobře. Nevím, jak to bude do dalšího zápasu. Myslím, ale že bude moci nastoupit.

Andrej musel po té rvačce odejít dříve do kabin. Co jste mu poté řekli?
Trochu jsme si s ním všichni plácli. Udělal to dobře.

Jedete teď dvakrát na Slávii. Co musíte změnit?
Já si myslím, že nemusíme měnit nic. Když budeme hrát jako dnes, tak můžeme v Praze uspět.

Ty poprvé zažíváš „bílé peklo“. Jak se Ti to líbí?
Je to opravdu pěkné. Pro diváky se tady dělá hodně a zároveň jsou dobré návštěvy. Je to pěkné.

Jak se Ti Marku vůbec zpíval „Tygří song“?
Byla to docela sranda a na natáčení písničky nás tam bylo hodně. Musím říci, že jsem rád, že jsme to zpívali jako tým. Když by každý zpíval sám, tak by to bylo asi trošku horší..

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí na pražském ledě.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři