Nedvěd a Bartovič budou bojovat proti sobě o finále MS

Date of publication Author Petr Schultz

Už teď je jisté, že Bílí Tygři budou mít ve finále mistrovství světa ve Finsku a Švédsku svého koně. V semifinálové bitvě totiž proti sobě nastoupí za Česko Petr Nedvěd a Milan Bartovič za Slovensko. Na konci bude mít ale pouze jeden možnost zabojovat o zlatou placku.

Sobotní semifinálový duel mezi Českem a Slovenskem bude mít pro fanoušky Bílých Tygrů zvláštní příchuť. Nastoupí totiž proti sobě dva spoluhráči z loňské sezóny. S třiadevadesátkou na zádech se bude v českém dresu prohánět veterán Petr Nedvěd a za Slovensko se svou tradiční jednašedesátkou zase Milan Bartovič.

Kdo se nakonec podívá do finále? Nedvěd nebo Bartovič?

Oba hráči mají na turnaji rozdílné úlohy. Nejproduktivnějším hráč extraligy za loňskou sezónu Petr Nedvěd je lídr českého celku a trenér Alois Hadamczik si od něho hodně slibuje. Vždyť proti Německu před semifinále dal libereckému veteránovi zápasové volno. Vyplatilo se. Čtyřicetiletý matador totiž vsítil proti Švédsku první důležitý gól.

Milan Bartovič má v týmu Slovenska úplně jinou roli. Kouč Vladimír Vůjtek s ním totiž počítá jako s žolíkem a sázka na tuto kartu se mu vyplácí. Ve čtvrtfinále s Kanadou vyrovnával na 3:3 a velkou měrou se tak podílel na postupu Slovenska do bojů o medaile.

Statistiky Bílých Tygrů na šampionátu

Statistiky Petr Nedvěd Milan Bartovič
Zápasy 7 8
Góly 3 3
Asistence 2 0
Body 5 3
+/- +3 -2
Střely 18 21
Čas na ledě 106:11 109:42
Trestné minuty 0 4
Vítězné góly 2 0

Poprvé v historii libereckého hokeje si to tak o finále rozdají dva Bílí Tygři. Rozuzlení toho, kdo bude bojovat o nejcennější kov, se dozvíme v sobotu od 17:30!

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři