Petr Vampola: Důležité je odevzdat maximum pro tým

Date of publication Author Jiří Pelc

L i b e r e c - Petr Vampola byl na dnešní tiskové konferenci představen jako nová posila Tygří smečky. Mistr světa z roku 2010 a dvojnásobný mistr české extraligy nám odpověděl na pár dotazů. „Máme před sebou výzvu, za kterou věřím, že si všichni půjdeme,“ prohlásila čerstvá posila.

Petře, co Vás vedlo k návratu pod Ještěd?

„Rozhodl jsem se proto, že vedení i pan trenér měli zájem. Na Liberec jsem vzpomínal vždy v dobrém, strávil jsem tu krásné roky. Podepsal jsem smlouvu a věřím tomu, že to tady bude fungovat a půjdeme si za úspěchem. Máme před sebou výzvu, za kterou věřím, že si všichni půjdeme. “

Kádr Tygrů se od Vašeho minulého působení obměnil. Znáte nějaké hráče ze současného týmu?

„Abych řekl pravdu, nekoukal jsem na soupisku. Myslím si, že tady moc kluků znát nebudu, ale co se týče masérů, tak ti kluci jsou tady pořád stejný. Ta parta tady byla vždy výborná. Znám akorát Martina Čakajíka.“

Naposledy se Petr Vampola v dresu Liberce představil před šesti lety.
Jakou byste měl plnit roli v týmu?

„To je otázka spíše pro trenéra. Počítám s tím, že po mně budou chtít, abych ukázal, co jsem se za ty roky naučil. Důležité je odevzdat maximum pro tým. “

Už Vás přebolel ten zvláštní konec v Plzni?

„Nechtěl bych se k tomu vracet. To bolí každého hráče, který hokej miluje. Vracel jsem se do Plzně kvůli tomu, že jsem chtěl vybojovat titul a to se v uvozovkách povedlo. Co se týče této věci, mám svědomí čisté. Je to historie a teď mám před sebou další výzvu a věřím, že to bude v pořádku.“

Znáte se blíže s Petrem Nedvědem?

„Petra jsem potkal na dvou akcích v národním týmu. Tenkrát, když jsme se ještě neznali, tak jsme proti sobě vždy bojovali. V národním mužstvu jsem se s ním skamarádil a musím říct, že je to výborný kluk a chtěl bych mu tady pomoci. Když bude na Petra menší tlak, bude moci podávat ještě lepší výkony. Bude volnější a hokej si bude více užívat.“

Jak vzpomínáte na poslední angažmá v Liberci?

„Zažil jsem tady výborný čas a měl jsem tady spousty kamarádů, rád na to vzpomínám. Když jsem tady v kabině a vidím tady maséry Marcela nebo Juru, tak je to takový pěkný návrat. Věřím, že nebudeme muset řešit žádné komplikace a budeme řešit pouze ty příjemnější věci.“

Jaké očekáváte přijetí od fanoušků?

„Tenkrát jsem odcházel z Liberce v pohodě a s fanoušky jsem tady neměl nikdy problém. Vždy jsem s nimi vycházel. Myslím si, že přijetí by mělo být bez problému. Byla tady vždy výborná atmosféra. Těším se na nové angažmá u Bílých Tygrů.“

Jak jste se připravoval v průběhu letní přípravy?

„Trénuji v Praze, kde mám individuální trénink. Chodím k trenérovi, kde se připravují kluci z Ameriky a z Ruska. Trénujeme jednofázově každý den. Tato příprava mi vyhovuje. Myslím si, že jsem připravený dobře, tak uvidíme.“

Budete se připravovat ihned s týmem?

„Příští týden se zapojím do přípravy týmu, abych se taky s těmi kluky potkal a seznámil.“

Díky za rozhovor.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři