Dát Rusku 11 gólů? To asi nikdo nečekal, směje se reprezentant Aleš Stezka

Date of publication Author Dominik Jakubec

B ř e c l a v – Na tradiční letní Memoriál Ivana Hlinky byl liberecký Aleš Stezka vybrán jako brankářská dvojka, dostal ale šanci naskočit do duelu s Ruskem a v něm naplno předvedl své kvality. I několika svými důležitými zákroky v první polovině zápasu dopomohl týmu k celkové drtivé výhře 11:2.

Aleši, dostal jsi příležitost zachytat si proti Rusku. Jak sis duel užil?
Jsem rád za šanci, kterou jsem dostal na takto prestižním turnaji, tím spíš proti Rusku. A nakonec jsme jim dali rovnou jedenáct gólů! To asi nikdo nečekal. Sice už o nic nešlo, ale pořád jsme se drželi plánu a odehráli jsme to výborně. Z mého pohledu to bylo parádní.

Aleš Stezka v libereckém dresu

Kdy ses dozvěděl, že budeš chytat?
Krátce po zápase s Finskem, které jsme vyhráli a měli jsme už jisté první místo ve skupině.

Výsledek vypadá drtivě, až do poloviny zápasu byla ale hra vyrovnaná. Byla chvíle, kdy ses hodně zapotil?
No, asi hlavně v první třetině a polovině té druhé. Tam bylo několik složitějších zákroků. Potom jsme je ale začali hodně tlačit, oni přestali hrát tolik dopředu a už to bylo takové klidnější.

Co říkáš na bouřlivou atmosféru, která vám v Břeclavi fandila?
Ta byla jednoduše parádní, na to není co říct. Bylo to prostě něco neskutečného. Něco takového jsem zažil úplně poprvé. Je to obrovská zkušenost, předvést se před tolika lidma. Podporovali nás až do poslední minuty, i za stavu 11:2, pak navíc přišly děkovačky... Bylo to prostě úžasné.

Závěr byl ale na ledě ještě poměrně ostrý. Nebál ses, že by se mohla nějaká potyčka trochu zvrhnout?
Ze střídačky nás uklidňovali, ať se nikam nehrneme a jsme v klidu. Ať to dohrajeme bez nějakých problémů. Rusáci to teda trochu neunášeli, ale to se dalo za takového stavu čekat. Jsou to zkrátka Rusáci. Ale na nějaké rvačky nebo tak něco naštěstí nedošlo.

Jak vidíš své šance chytat v semifinále a případně v zápase o medaili?
To uvidíme, jak se trenéři rozhodnou. Musím říct, že Daniel Vladař jako jednička předvedl výborný výkon v obou předchozích zápasech. Teď už je to jen na trenérech, myslím, že jsme oba dva zachytali dobře.

Ve skupině jste dostali nalosovány Finy, Rusy a Američany. Čekal jsi před turnajem, že máte v takto těžké konkurenci šanci projít do semifinále bez porážky?
Našemu týmu jsem věřil. Máme velkou sílu, navíc je tu skvělý kolektiv. Sešli se tu výborní, šikovní kluci, z nichž dost jich bylo vybráno do Kanady. S tím, jaká parta tu je, jsem nepochyboval, že postoupíme do semifinále.

Postup do semifinále je tedy splněn, jaký je další cíl?
Tak teď je to celkem jasné. Chceme nad Švédskem v semifinále vyhrát a koneckonců vyhrát i celý turnaj (smeje se).