Dvacítka skončila na turnaji v Pardubicích stříbrná, Šafarovský nejlepším útočníkem

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Pardubice/Liberec - Liberečtí junioři předvedli na pardubickém turnaji O pohár primátora kvalitní herní projev i tři vítězství. První porážku si naše mužstvo připsalo až ve finále, v konečném součtu tedy obsadilo konečnou druhou příčku. Petr Šafařovský byl vyhlášen nejlepším forvardem klání.

Bílí Tygři absolvovali v začátcích přípravy turnaj v Pardubicích, kde se střetli s Olomoucí, lotyšskou Rigou, Třincem a Pardubicemi. Po třech výhrách nakonec svěřenci trenérů Milana Plodka s Jiřím Vozákem nestačili na Dynamo a skončili druzí.

Zastoupení mělo naše mužstvo i v individuálních trofejích. Cenu pro nejlepšího útočníka obdržel kapitán týmu Petr Šafařovský.

Konečné pořadí týmů:

1. HC Dynamo Pardubice
2. Bílí Tygři Liberec
3. HC Olomouc
4. HC Oceláři Třinec
5. HC AKO Marupe Riga

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC OLOMOUC 3:2 po sn. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16:58 Charvát (Rychlovský, Jansa), 39:23 Rychlovský (Šeliga), rozhodující samostatný nájezd Kovář – 07:45 Kučera (Krupa, Rutar), 40: 50 Kalač. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 45. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Franc) - Had, Charvát, Ira, Adamec, Kovář, Böhm, Žemba, Šafařovský, Šeliga, Vomáčka, Křepelka, Jansa, Nezbeda, Putz, Rychlovský, Masař, Aubrecht, Hladík, Jiruš.
HC Olomouc: Mokrý (Masala) - Vosátko, Pírek, Holcman, Mader, Hlaváč, Rutar, Přecechtěl, Kalač, Kořenek, Štefka, Ministr, Kučera, Tomajko, Krupa, Štědrý, Horký, Tichý, Rostecký, Tarnoczy.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC OCELÁŘI TŘINEC 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13:30 Rychlovský (Charvát, Šeliga), 44:27 Rychlovský. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 50. Průběh utkání: 2:0.

HC Oceláři Třinec: Švančara (Švehlák) - Michálek, Jenáček, Grygar, Vachla, Zadzienciak, Cienciala, Mituchovič, Geidl, Čmiel, Konečný, Pastor, Indrst, Krč, Králík, Mikler, Plandor, Matěj, Zwrtek, Stebel.

HC AKO MARUPE RIGA – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 2:5 (2:0, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 10:07 Berzins (Benislavskis), 12:32 Marinaki (Berzins, Cernavskis) - 15:36 Křepelka (Had), 19:49 Šeliga (Nezbeda), 21:10 Šafařovský (Jiruš, Had), 27:24 Putz (Masař), 40:32 Masař (Putz). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 30. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

HC Ako Marupe Riga: Vitois - Virsnitis, Fridenbergs, Benislavskis, Torskis, Smits, Kazaks, Ronis, Benislavskis, Knope, Berzins, Druva, Marinaki, Zalamanis, Carnavskis, Siskovs, Binde, Grigaluns, Krastins, Breiksa.
Bílí Tygři Liberec: Čajan (Franc) - Had, Charvát, Ira, Adamec, Kovář, Böhm, Žemba, Šafařovský, Šeliga, Vomáčka, Křepelka, Jansa, Nezbeda, Putz, Rychlovský, Masař, Aubrecht, Hladík, Jiruš, Aubrecht.

FINÁLE: BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC DYNAMO PARDUBICE 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 13:10 Kostka (Rozlílek, Hrádek), 18:06 Chára (Šír), 18:16 Rozlílek (Kostka), 21:39 Bucek (Oliva), 27:34 Šír (Chára, Kaštnek), 33:19 Tobiáš (Blažej, Antoníček). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:6.

Bílí Tygři Liberec: Čajan – Charvát, Adamec, Ira, Had, Kovář, Hampl, Šuráň, Moc, Rychlovský, Šafařovský, Žemba, Cikhart, Hájek, Vomáčka, Drábek, Strnad, Šeliga, Liška, Jiruš, Dospěl.
HC Dynamo Pardubice: Borovička (Kraus) - Oliva, Odehnal, Hrádek, Kaštánek, Blažej, Secký, Kubíček, Kostka, Rozlílek, Bucek, Rohlík, Chára, Šír, Pavlík, Antoníček, Tobiáš, Hledík.