Tygři vybojovali bod s Vítkovicemi

Date of publication Author Bronislav Havlíček

Vojtěch Němec nastřílel v utkání juniorské extraligy Vítkovicím hat-trick a zachránil tak pro Bílé Tygry remízu 4:4.

27. kolo, sobota 03. prosince 2005
4:4
(2:1, 1:3, 1:0)

Branky: 6., 13. a 58. Němec, 29. Kapička - 4., 24. Roman, 28. Szturz, 40. Sklenář

Nedvídek - Hrach,Kajínek, Tondr, Mrkvička, Pavlů, Jaroměřský - Kopic, Hruška, Němec - Kapička, Bárta, Nevyhoštěný - Bezděk, Langr, Peřina

HC Vítkovice Ridera

Iláš - Kubala, Vašíček, Flašar, Měkýš, Prokop, Falter - Rehuš, Novák, Sklenář - Roman, Szturc, Káňa - Vlašánek, Tejkl, Hrubý

Utkání plné zvratů začalo přesilovkou Tygrů. Hned ve druhé minutě byl vyloučen vítkovický Patrik Flašar, naši junioři toho však nedokázali využít. Naopak sedm vteřin před koncem přesilovky ujel liberecké obraně Roman a otevřel skóre. To bylo na konci čtvrté minuty. Tygry tento gól nepoložil. V polovině šesté minuty vyrovnal Vojtěch Němec. Tentýž hráč strhnul vedení na libereckou stranu ve třinácté minutě, kdy se hrálo čtyři na čtyři. Tímto výsledkem skončila první třetina.

V úvodu druhé třetiny byl nejprve vyloučen liberecký Michal Kapička a za necelou minutu k němu přibyl Michal Bárta a Liberec se musel bránit ve třech proti pěti. Více jak minutu Tygři odolávali vítkovické přesilovce. Téměř na konci přesilovky však podlehli. V čase 23:54 vyrovnal skóre vítkovický Roman. Byla to jeho druhá branka zápasu. Po této brance se Tygři z ledu úplně vytratili. Výsledkem byl další gól v jejich síti, ve dvacáté osmé minutě se trefil Szturc. Teprve tato branka přinutila Tygry k větší aktivitě a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Za dvacet osm vteřin bylo vyrovnáno. Na konci druhé třetiny se hra přiostřila a výsledkem byla dvě vyloučení na pět minut plus do konce utkání. Nejprve šel do sprch vítkovický Patrik Flašar. To bylo v čase 37:50. Za necelou minutu dostal stejný trest liberecký Martin Tondr. Když už se zdálo, že se třetina dohraje beze změny výsledku, Vítkovičtí opět zahrozili. V čase 39:07 skóroval Sklenář. Přestože v počtu střel Tygři druhou třetinu vyhráli 22:14, na góly prohráli 1:3.

Třetí třetina byla opět plná vyloučení, což znamenalo časté kouskování hry. Tygři hráli tři přesilovky, avšak bez gólového efektu. V čase 55:35 byl vyloučen liberecký Mrkvička a zdálo se, že zápas je pro domácí ztracen. Na konci tohoto oslabení však Tygři dokázali to, co Vítkovice v první třetině. Přesně v čase, kdy se Mrkvička vracel z trestu na led, zavěsil do vítkovické brány Vojtěch Němec vyrovnávací gól. Byl to jeho třetí gól v tomto utkání. Tento nerozhodný a dalo by se říci i spravedlivý výsledek vydržel až do konce.