Dorostenci přes předkolo nepřešli

Date of publication Author Jan Rachota

Pro dorost Bílých Tygrů skončila sezóna brzy. Tým trenérského dua Bouchner - Knap totiž prohrál sérii předkola play-off s Havířovem 2:0 a ve vyřazovacích bojích skončil. Druhý a zároveň rozhodující bod si připsal Havířov po domácím vítězství 4:0.

ČF2, pátek 02. března 2007
4:0
(1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 20. Protasenja (Matysz), 44. Matysz (Slavík), 46. Matysz (Slavík), 56. Haas (Blucha, Křivohlávek). Rozhodčí: Robin Šír - Marek Hlavatý, Josef Furmánek. Vyloučení: 10:14, navíc Kedršt 10 a Jánošík 20 (oba LIB). Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 375. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 4:0.

AZ Heimstaden Havířov

Raszka - Zientek, Pinka, Šurin, Chovanec, Kocurek, Jindřich - Blucha, Haas, Křivohlávek - Protasenja, Slavík, Matysz - Kameník, Chomič, Mach - Dočkal.

Sklíba - Jurčák, Kulda, Rohal, Pulec, Dám - Vašek, Bortňák, Jánošík F., Kedršt, Skalický, Chlouba, Mulač, Vařecha, Bulíř, Oppelt.

Bílí Tygři jeli do Havířova řádně nabuzeni a chtěli se poprat o zdramatizování série.

První třetina byla vyrovnaná, přes pevné obrany se dlouho žádný z týmu nedostal do vyložené šance. Liberec však těžko snášel přísný metr rozhodčího a co chvíli se otevírala vrátka na jeho části trestné lavice. O to větší překvapením bylo, že gól domácích nepadl při přesilovce, ale v oslabení. Protasenja využil chyby v rozehrávce hostí a společně s Matyszem se řítil na jednoho obránce Liberce. Prvně jmenovaný vzal zodpovědnost sám na sebe a střelou mezi Sklíbovy betony otevřel skóre - 1:0.

I ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej, branku však celou třetinu diváci neviděli ani na jedné straně. S postupujícím časem se začalo na ledě přiostřovat a u trestoměřičů tak bylo pořádně plno. Jelikož hráči se soustředili spíše na šarvátky, moc hokejové krásy druhá třetina nepobrala.

Bílí Tygři šahali po vyrovnání v úvodu třetí třetiny, ale domácí brankář Raszka ostrostřelce Tygrů Jánošíka vychytal. Na řadu tak přišlo opět letité hokejové rčení - nedáš dostaneš. Matysz ve spolupráci se Slavíkem bekhendem zvýšil ve 44. minutě již na 2:0.

Netrvalo dlouho a Sklíba tahal puk z branky potřetí. Autorem gólu byl opět Matysz - 3:0.

Trenérské duo Tygrů neváhalo a vzalo si oddechový čas. Šance na snížení přišla hned vzápětí. Tygři dostali šanci hrát dvě minuty přesilovku pět na tři, ale ač domácí zamkl v pásmu, ovoce snaha nepřinesla. Bílí Tygři dělali čest svému jménu, bojovali, ale branka Havířova jako kdyby byla zakletá. Uděřilo tak znovu na druhé straně. Hrdina zápasu v Liberci, havířovský kapitán Haas se v 56. minutě zmocnil puku a nedal Sklíbovi šanci - 4:0.

Zápas se po brance již pouze dohrával, neboť o postupu do čtvrtfinále Havířova již nemohlo být pochyb.