7. třída: Vítězství nad sparťanským favoritem

Date of publication Author Štěpán Hanuš, Jan Dvořák

L i b e r e c - Ve druhém kole se ve Svijanské Aréně odehrál urputný souboj mezi favorizovanou Spartou a mladými Bílými Tygry. Vyrovnaný duel nakonec rozhodla v 58. minutě německá akvizice v libereckém dresu <b>Förster</b>.

2. kolo, středa 12. září 2007
4:3
(1:0, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: Förster (Škoda), Havlas (Šír, Suska J.), Potocký (Šír, Erler), Förster (Škoda, Potocký). Blokace: Kolmann, Arlt, Kubec, Dvořák po 1. Souboje (hity): Arlt 2, Hubáček, Weise, Škoda po 1.

Polák - Kolmann, Arlt; Dvořák, Hubáček; Weise, Kubec; Čepelík - Suska J., Havlas, Šír - Erler, Potocký, Pěkný - Förster, Bartoň, Škoda.

Liberečtí vlétli do zápasu, jako by snad nehráli proti obávané Spartě. Dobře se soupeřem bruslili a po oboustranně nevyužitých přesilovkách se přece jen domácí na konci první třetiny ujali vedení,když po nahrávce Škody skórovala čerstvá posila z Německa – Förster.

Domácím vyšel i úvod druhé třetiny a po kombinaci Suska – Šír – Havlas vstřelil posledně jmenovaný druhou branku Tygrů. Sparta však během minuty snížila opět na rozdíl jediného gólu.

Nástup do závěrečné třetiny vyšel opět libereckým hráčům. Po nahrávce Šíra a Erlera využil početní převahu Potocký a zvýšil na dvoubrankový náskok. Poté měla i Sparta možnost tří přesilovek, z nichž dvě využila a srovnala skóre. V tuto dobu se hrál velice pěkný, rychlý hokej s řadou šancí na obou stranách, ale zároveň i dost nervózní a z toho plynuly fauly obou mužstev. Liberec nevyužil v 53.minutě dvojnásobnou přesilovku a už to vypadalo, že zápas skončí remízou. V 58.minutě však střelec úvodní branky Förster vzal vše do svých rukou a po přihrávce Potockého a Škody strhl vedení na stranu domácích, které už Tygři nepustili. Liberec porazil ve velmi kvalitním utkání pražskou Spartu 4:3 a připsal si tak první body do tabulky.