B dorost vydřel bod a je stále bez porážky

Date of publication Author

Druhou čtvrtinu ligové soutěže otevřel duel s Hvězdou Praha. Domácí dvakrát v zápase vedli, aby pak dotahovali dvougólovou ztrátu. Vyrovnání a dělbu bodů zajistil pět minut před koncem <b>Karel Hloušek</b> (na snímku), který perfektně tečoval nahození před branku.

10. kolo, neděle 28. října 2007
4:4
(1:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 19. Vozák (Minařík, Slivka), 29. Slivka (Minařík, Vozák), 51. Pulec, 55. Hloušek (Čechura, Morong) - 19. Fejd (Svoboda), 36. Hrouda (Plechatý, Očenášek), 42. Hrouda (Láska, Mayer), 50. Láska (Hrouda). Rozhodčí: Soldán - Hejl, Kájínek. Vyloučení: 9:7. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:4, 4:4.

Horák - Zákoutský, Čechura, Říha, Pulec, Mišinec, Jandejsek - Minařík, Vozák, Slivka - Hloušek, Příkazský, Morong - Hodač, Šetka, Šostý - Beníšek, Kouba, Pokorný D., Trenér Jiří Vozák, Vedoucí mužstva Martin Jůza.

HC Hvězda Praha

Srb - Šimonovský, Fejd, Kolář, Němec, Klos, malovický, Plechatý, Svoboda, Novák, Láska, Hrouda, Mayer, Rada, Sýkora, Gebhart, Očenášek. Trenér Václav Houc, Vedoucí mužstva Jaroslav Koňařík.

Utkáním s Hvězdou Praha otevřel B dorost Bílých Tygrů druhou čtvrtinu ligové soutěže. Zatímco hosté přijeli vesměs s hráči ročníku 1991, v domácím týmu opět dostalo příležitost hned pět hráčů z deváté třídy, tedy ročník 1993.

Úvodní minuty zápasu byly ve znamení zbytečných faulů ze strany domácích, takže hosté se dostali rychleji do tempa. Horák v domácí brance ale střelecké pokusy soupeře bezpečně likvidoval. Později se hra uklidnila, oba týmy vsadili na zabezpečenou obranu. Na začátku 19. minuty hráli domácí přesilovku a ke vstřelení branky jim stačilo pouhých 12 vteřin. Po buli předal Slivka puk za brankou Minaříkovi, ten se zbavil soupeře a před brankou přesně našel Vozáka, který otevřel skóre utkání. Radost domácích netrvala dlouho, ještě v téže minutě hosté srovnali. Od modré se trefil Fejd, Horák na jeho střelu téměř nereagoval, protože měl zakrytý výhled.

Úvod druhé třetiny se navlas podobal začátku utkání. Znovu dva zbytečné fauly domácích a dvě přesilovky hostí za sebou. Bílí Tygři se sice ubránili, ale oslabení jim brala zbytečně moc sil. Ve 29. minutě ale hráli přesilovku domácí a znovu se měnilo skóre. Po závaru kolem soupeřovi branky se k puku za brankou dostal Slivka a svým premiérovým gólem v dorostenecké lize strhl vedení na stranu domácích. Po vstřeleném gólu domácí ještě přidali, ale hosté se bránili a čekali na chybu domácích. Ta přišla ve 36. minutě, když v přesilovce vyrovnal Hrouda. Do konce třetiny se již skóre neměnilo, současně se závěrečným hvizdem byl ale vyloučen domácí obránce Jandejsek.

Třetí třetinu začali domácí v oslabení, ale neubránili se. Na začátku 42. minuty prostřelil Horáka znovu Hrouda a hosté se ujali vedení. Prakticky ihned mohl po buli odpovědět Šetka, ale hostující brankář Srb ho vychytal. Několik dalších střeleckých pokusů domácích nemělo potřebnou razanci, a tak udeřili opět hosté. V 50. minutě, kdy na trestné lavici pykal Vozák, nahazoval spoza branky puk Láska a Horák si ho dost nešťastně srazil do branky, 4:2 pro hosty! Bílí Tygři se ale nevzdali a o minutu později přišlo snížení. Přes celé hřiště se rozjel obránce Pulec a puk z jeho hokejky se zastavil až v síti hostující branky. Domácí se nadechli k mohutnému náporu, veliká šance Vozáka v 53. minutě ale zůstala nevyužita. Tlak domácích byl ale veliký a bylo otázkou času, kdy se jim podaří prostřelit brankáře Srba. Povedlo se to pět minut před koncem utkání při přesilovce. Akci rozehrál Morong, našel na modré Čechuru a jeho nahození perfektně tečoval Hloušek a zajistil domácím bod a prodloužení série neporazitelnosti. Body dokonce mohly zůstat v Liberci oba, ale Srb vytáhl v samém závěru utkání dva výborné zákroky. Z dělby bodů měli větší radost hosté.