I druhý zápas nové sezóny dorostenci zvládli

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Po páteční jasné výhře nad Olomoucí se dnes dorostenci střetli se Šumperkem. Tygři vstoupili do zápasu dobře a po brankách <b>Tomáše Filippiho</b> a Ladislava Bittnera vedli po první třetině 2:0. Hosté ale dokázali brankou kapitána Prokopce z trestného střílení snížit, a utkání tak bylo dramatické až do posledních vteřin. Tygři nakonec těsné vítězství udrželi a vyhráli 2:1.

2. kolo, sobota 06. září 2008
2:1
(2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Filippi (Vlach, Rohal), 19. Bittner (Čechura, Morong) - 28. Prokopec z trest. střílení. Rozhodčí: Hribik - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 11:9, navíc Říha na 10 min. Využití: bez využití. Diváci: 87. Střely na branku: 16:24. Průběh utkání: 2:0,2:1.

Jelínek - Bartejs, Jánošík, Říha, Čechura, Rohal, Dám - Urban, Schutz, Bittner, Filippi, Psota, Šetka, Maďar, Morong, Miškovský, Vlach.

DRACI PARS ŠUMPERK

Zelenka - Drábek, Feledík, Fořt, Štefan, Soos, Navrátil, Gewiese, Kašpar - Prokopec, Kohout, Pezda, Holinka, Vachutka, Piačka, Tomiga J., Tomiga S., Drtil, Rehák, Bartoš, Kastner.

Hosté do utkání vlétli a hned po třiceti vteřinách měl liberecký gólman Jelínek na svém kontě dva ostré zákroky. V obou případech zasahoval proti střelám z hole Tomáše Fořta. Další dobré šance si hosté vytvořili v úvodu čtvrté minuty, kdy v dvojnásobné přesilovce několikrát opět zaměstnali domácí obranu. Dobrou příležitost měl pak i Jakub Tomiga, ale ani on neskóroval a do útoku se tak začali stále více tlačit domácí.

V osmé minutě se navíc Tygři dostali do vedení. Liberečtí se usadili v útočném pásmu a tvrdou střelu Vlacha dorazil do sítě nekompromisně Tomáš Filippi. Šumperk mohl vyrovnat ve čtrnácté minutě, kdy ihned po vhazování ostře vypálil Holinka a Jelínek jeho střelu se štěstím vytáhl nad branku. Na druhé straně se k nebezpečné dorážce dostal Vlach, Zelenka byl ale pozorný a na brankové čáře se rychle přemístil. V úvodu devatenácté minuty už ale hostující brankář tolik úspěšný nebyl. Ránu Čechury totiž vyrazil pouze k Ladislavu Bittnerovi, který zvýšil na 2:0. V závěru první dvacetiminutovky ještě mohli hosté snížit, ale ani střela Pezdy, ani pokus Piačka se neujal.

Úvod druhé třetiny příliš šancí nenabídl. Za zmínku stojí až akce Tygrů z pětadvacáté minuty. Dám rozehrál rychlou akci z vlastní třetiny a následná spolupráce Filippiho s Vlachem skončila jen těsně vedle hostující svatyně. I poté měli domácí mírně navrch a i díky několika přesilovkám Liberce se hrálo více před Zelenkou.

Pak se ale situace změnila. V osmadvacáté minutě, právě při jedné z přesilovek domácích ujel liberecké obraně kapitán hostů Pavel Prokopec, dojíždějící Vlach ho fauloval a sudí Hribik neváhal a nařídil trestné střílení. To sám postižený s přehledem proměnil a snížil tak na rozdíl jediné branky.

Šumperský štírek Prokopec mohl o tři minuty později vyrovnat, ale Jelínek jeho pokus dokázal vyrazit. Na druhé straně hřiště se do dobré šance dostal Šetka, puk ale ideálně netrefil a stav byl tak i nadále velmi těsný. Nezměnila to ani rána obránce Dáma z třiatřicáté minuty, kterou vyčapal brankář Zelenka. Hostující gólman si pak připsal skvělý zákrok proti střele Filippiho, která mířila do jeho protipohybu.

Poslední část nabídla v úvodu mnoho nedotažených akcí na obou stranách. Uzemní převahu měli hosté a Jelínek byl s přibývajícím časem stále zaměstnanějším. Vyznamenal se v osmačtyřicáté minutě, když se po přihrávce Prokopce sám před ním zjevil Jakub Tomiga. O nebezpečí ze strany Tygrů se pak starala především dvojice Filippi – Vlach. V jedenapadesáté minutě mohl druhý jmenovaný rozhodnout, ale trefil pouze tyč.

Úplný závěr zápasu pak rozbilo několik vyloučených na obou stranách. Hosté se pokusili o závěrečný tlak, ten se ale Tygrům podařilo ubránit. Závěrečná power-play Šumperku i přes velkou snahu také nevyšla a domácí tak dokázali ubránit těsné vedení až do konce.