Junioři přetlačili Zlín, Jánošík opět hvězdou zápasu

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - K poslednímu zápasu v tomto roce nastoupila liberecká juniorka v Tipsport areně proti Zlínu. Tygři položili základ k výhře dvěma trefami již v prvním dějství, z dalších velkých šancí poté přidali ještě branku třetí. Skvělým výkonem se opět blýskl útočník Filip Jánošík, který se podílel na všech brankách svého týmu. Čisté konto si připsal brankář Alexa.

23. kolo, úterý 21. prosince 2010

Branky a nahrávky: 14. Jánošík (Kedršt), 19. Kedršt (Jánošík), 49. Jánošík. Rozhodčí: ... Vyloučení: 1:1, navíc Zámorský (ZLN) a Kedršt (LIB) 10.min., Fořt (ZLN) 5 + do konce. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 3:0.

Alexa - Niko, Lacek, Dám, Říha, Šefl, Karlík, Miškovský, Sobotka - Kraus, Jánošík, Bulíř, Kedršt, Dlouhý, Skalický, Valášek, Mulač, Urban, Jonák, Morong, Bittner.

PSG Berani Zlín

Kašík - Hampl, Valenta, Zámorský, Sadil, Musil, Zábojník - Fořt, Haloda, Šlahař, Finsterle, Vodný, Romig, Popelka, Žůrek, Blinka.

Úvodní minuty celého střetnutí příliš ofenzivní boj nepřinesly, kotouč klouzal převážně ve středu hrací plochy a oba brankáři si přisali pouze několik "zahřívacích" zákroků. První větší vzruch na ledě Tipsport areny přineslo Bulířovo zakončení z bezprostřední blizkosti, Kašík však pohotově zakročil svoji vyrážečkou. Zlín poté získal nad svým sokem drobnou převahu, nicméně do vedení šli Tygři.

Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu, od Kedšrtovy hole doputoval kotouč k volnému Filipu Jánošíkovi, který z prostoru před brankovištěm skóroval - 1:0. Po úvodní trefě dostala hra tempo, Vodný se posléze prosekal až k Alexovi, liberecký muž s maskou ale jeho zakončení pokryl.

Valášek o chvilku později chytře obroužil Kašíkovu klec, ovšem ležícího brankáře nedokázal přehodit. V poslední minutě tak Jánošík skvělou přihrávkou do mezikruží vybídl k zakončení Jaroslava Kedršta - 2:0. V samém závěru prvního dějství ještě zahrozil Romig individuálním průnikem, jenže opět narazil na pozorného brankáře.

Druhé dějství zahájili svoji aktivitou hokejisté ze severu, spolupráce Bulíře se Skalickým úspěch neslavila. Hostující brankář poté svoji svatyni zřejmě pečlivými zaklínadly očaroval, jelikož domácí nedokázali z jasných šancí skórovat. Bittner nejprve pálil zleva, od Kašíkovy výstroje se puk vznesl do výšin a padal za brankovou čáru, obránce Zámorský ovšem baseballovým odpalem uklidil kotouč do bezpečí.

Následně měl po Bittnerově přihrávce obrovskou příležitost také Valášek, avšak pozorný Kašík opět kryl. Když poté hostující strážce svatyně krkolomným zákrokem vleže vykopl z čáry klouzající kotouč, liberečtí příznivci pouze nevěřícně příhliželi.

Po přehlídce neproměněných šancí se hra uklidnila a do útoku se dostali také Zlínští, akce Vodného a následný pokus Sadila od modré čáry ale Alexu příliš neohrozily. Prostřední dvacetiminutovka tak patřila bezesporu Liberci, dobře chytající Kašík ovšem do své sítě další puk nepustil.

Do třetí třetiny naskočili hostující hokejisté s velkou chutí, Fořt měl na své holi kontaktní trefu, leč Alexu z mezikruží nedokázal prostřelit. Finsterle následně obral o puk protivníka a ujížděl uplně sám na domácího brankáře, ten ale stále držel čisté konto. Domácí poté s moravským sokem vyrovnali hru a po velké hrubce zlínské defenzivy přidali také třetí branku.

Filip Jánošík zachytil špatnou rozehrávku soupeře a pohodlně zavěsil - 3:0. Blinkův příklep vzápětí zastavil Alexa na své hrudi a Zlín se již vzdal veškeré útočné snahy.

Čtyři minuty před koncem vylétla Fořtova hůl do obličeje Valáška, liberecký forvard zůstaval delší dobu ležet v blízkosti zlínské střídačky a na ledě se objevila také krev. Hostující hokejista obdržel za svůj faul pětiminutový trest a Bílí Tygři si tak mohli závěrečné chvíle celého klání se svým sokem pohrávat. Karlík ale spoluhráčův pas nezpracoval a Miškovský svoji střelou Kašíka nepokořil.

Liberec si tedy připisuje další tři body, když po vyrovnaném prvním dějství přebral otěže zápasu. Zlínská aktivita z úvodu třetí části již úspěšnou trefu nepřinesla a hosté odjíždí ze severu poraženi.

23. kolo, úterý 21. prosince 2010

PSG Berani Zlín