Juniorka poprvé v sezoně vyhrála, lídra tabulky deklasovala 6:2

L i b e r e c - V sobotním šestém kole extraligy juniorů si liberečtí mladíci připsali své první vítězství v sezoně. Vyšlápli si totiž na Vítkovice, dosavadní lídry tabulky. Rozhodla o tom hlavně první třetina, kterou Tygři ovládli jasně 4:0.

6. kolo, sobota 06. září 2014
6:2
(4:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Huňa (Paločko), 6. Havlas (Kalfiřt, Jedlička), 9. Král (Mrázek, Hrníčko), 12. Ordoš (Jedlička, Kalfiřt), 31. Havlas (Hrníčko, Mrázek), 56. Paločko (Huňa, Solenský) – 42. Gřeš (Kafka, Demel), 59. Ollender (Illéš, Kuťák). Vyloučení: -:-. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: -:-. Třetiny: 4:0, 1:0, 1:2. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.

Stezka – Mrázek, M. Šír, Arlt, Havlín, Pálek, Zedek, Divila, Tržický – Babec, Hrníčko, Kalfiřt, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Vondráček, Ordoš, Havlas, Paločko, Heřmánek.

HC Vítkovice Ridera

R. Svoboda (9. Wanecki) – Adamík, Demel, Šendera, Puzič, M. Charvát, A. Charvát, Rudl – Ballner, Rimmel, Greš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Ollender, Sysala, Jáchym, Gelnar.

První vítězství tygří juniorky v nové sezoně se začalo rodit již velmi brzy. Po čtyřech minutách a deseti sekundách hry proklouzal kotouč brankovištěm od Paločka až k Jozefu Huňovi a ten poprvé překonal Reného Svobodu. Vítkovický gólman musel brzy kapitulovat ještě jednou – Kalfiřt skvělým kolmým pasem našel před brankou zcela osamoceného Vojtěcha Havlase, který ranou z mezikruží nedal Svobodovi šanci.

Neuběhly ještě ani další tři minuty a domácí už vedli 3:0. Zdeněk Král švihem zápěstím z pravého kruhu o tyčku usměrnil touš přímo do šibenice, což nakonec vedlo k brankářské rošádě v hostujícím kádru. Ani Michal Wanecki ale dlouho čisté konto neudržel. Jedličkův pas na hranici brankoviště doklepl za jeho záda Jan Ordoš a propast mezi oběma týmy ještě narostla.

Vedení možná liberecké mladíky uspokojilo až moc, do druhé části totiž vstoupili v poněkud laxnějším tempu. Dvě velké příležitosti ke korekci skóre měl totiž Samuel Ollender, ani v jednom případě ale nevyzrál na skvěle chytajícího Aleše Stezku. Naopak Wanecki musel po půlhodině hry kapitulovat podruhé. Po parádní individuální akci se Vojtěch Havlas prokličkoval až před gólmana a bez obtíží zvýšil skóre.

K vidění byla také poněkud kontroverzní situace. Během vyloučení Jana Heřmánka vypadla ve Svijanské areně časomíra a vzhledem k tomu, že nikdo přesně nevěděl, v jakém to bylo čase, došlo k jejímu vrácení takovým způsobem, že nakonec Heřmánek strávil na trestné lavici přibližně dvě a půl minuty. Ani to ale Vítkovicím ke vstřelení branky nestačilo. Ještě na konci druhé dvacetiminutovky mohl sice přidat šestý zásah Jan Ordoš, po neproměněném samostatném nájezdu ale nakonec stav 5:0 platil i na startu třetího dějství.

Tehdy už také Vítkovičtí konečně prolomili střeleckou beznaděj. Během přesilové hry pět na tři se kotouč dostal k volnému Tomáši Grešovi, který dokázal dorazit za ležícího Stezku a postaral se alespoň o čestný úspěch. Krátce nato hráli hosté pět na tři znovu, také tentokrát pravidelně zaměstnávali libereckého gólmana, ten ale znovu kapitulovat odmítal.

Závěrečné minuty už se spíše v klidném tempu dohrávaly, ani jeden celek už se nikam zbytečně nehrnul. Přesto se ale stav ještě dvakrát změnil. Po parádní kombinaci měl Matěj Paločko vyloženě snadnou práci, stačilo mu totiž pouze doklepnout puk do prázdné branky. Vítkovice se ale postaraly o poslední tečku za utkáním, když se v samotném závěru prosadil Samuel Ollender. To však nezměnilo nic na tom, že Bílí Tygři poprvé v sezoně berou tři body za vysokou výhru 6:2.