Junioři vyhráli ve Zlíně a v neděli je čeká rozhodující zápas série

Date of publication Author Jaroslav Rudiš

Ke druhému zápasu čtvrtfinále play off extraligy juniorů nastoupili liberečtí Bílí Tygři na ledě HC Hamé Zlín. Po prohře v prvním utkání museli vyhrát, aby si zachovali naději na postup do semifinále. Po výborném výkonu celého mužstva, které několikrát podržel brankař <b>Ševčík</b> (viz foto), dosáhli vítězství a oplatili soupeři čtvrteční porážku. Liberecké góly vstřelili Šmíd a Němec. Rozhodující utkání této série se odehraje na zlínském ledě zítra od 15:00 hodin.

ČF2, sobota 13. března 2004

branky Liberce: Šmíd, Němec

PSG Berani Zlín

Štůrala -Víšenka, Karlíček, Bulička, Bahula, Kudělka, Dvořák, Paška, Zagrapan, Stejskal, Balán, Venera, Gajdošík, Haluza, Klabačka, Kubiš, Čech, Primus, Pšurný R., Pšurný M. <b>Trenér:</b> Stanislav Přikryl

Ševčík - Derner, Daňo, Šmíd, Rýgl, Hrach, Pabiška M. - Kapička, Pajič, Mucha - Němec, Šulc, Pabiška L. - Kříž, Dušek, Špaček. <b>Trenér:</b> Petr Buben. <b>Asistent:</b> Radek Blažek

Do Zlína jsme se telefonicky spojili s útočníkem Lukášem Pabiškou, který nám k utkání řekl následující: „Po celý zápas jsme makali naplno a všichni jsme dodržovali pokyny trenéru. Opírali jsme se o výborný výkon brankaře Ševčíka, který chytil čtyři nebo pět tutových gólů.

V první třetině jsme dali dva góly. První padl při naší přesilovce. Láďa ŠMÍD od modré nahazoval žabkou před branku. Někomu se tam perfektně podařilo zaclonit zlínskému brankaři výhled a puk mu mezi nohama prošel až do branky. Před druhým gólem jsem zavezl puk do útočné třetiny, udělal jsem zpětnou kličku a nahrál jsem Vojtovi NĚMCOVI. Co ten pak předvedl, to byla paráda. Nejdříve udělal kličku obránci a pak brankaři naznačil, že bude střílet bekhendem. Přehodil si to ale na forhend a brankař šel úplně na druhou stranu. Vojta to dával do prázdné brány. Byla to jeho perfektní individuální akce.

Gól do naší sítě padl po naší chybě na červené. Bekhendem jsme chtěli puk nahodit dopředu, ale u mantinelu to protihráč zachytil. Rozehrál to na útočnou modrou, kde se zlínský hráč, podle mého názoru, dostal do postavení mimo hru. Rozhodčí to ale pustil a pak šli dva zlínští hráči na jednoho našeho obránce. Akci dokázali gólově zakončit.

Po zdravotní stránce jsme všichni v pořádku. Pouze já mám zezadu nastřelené stehno. Lehl jsem do střely a puk mě trefil na nekryté místo. Dost to bolí, ale budu ledovat a něco snad pomůže i masáž. Zítra ale v každém případě nastoupím.

Na závěr chci ještě jednou zdůraznit, že jsme vyhráli po výborném výkonu celého mužstva a obrovsky nás podržel brankař Ševčík.

Zítra uděláme všechno proto, abychom zase vyhráli a postoupili.“

ČF2, sobota 13. března 2004

branky Liberce: Šmíd, Němec