Tygři rozhodli vyrovnané derby v prodloužení

Liberec - Poslední letošní derby s Mladou Boleslaví nabídlo pod Ještědem velmi napínavou podívanou. Tygři si sice vypracovali už dvoubrankový náskok, hosté ale dokázali vyrovnat a zápas tak dospěl až do prodloužení. V něm bonusový bod Liberci vystřelil Michal Birner.

44. kolo, pátek 03. února 2023
4:3p
(2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Kolmann (Vlach), 17. Filippi (Birner, Vlach), 35. Flynn (Balinskis, A. Najman), 62. Birner (Balinskis) – 32. Fořt (Přibyl, Šťastný), 38. Šťastný (Fořt), 40. Malát. Rozhodčí: Úlehla, Sýkora – Brejcha, Lhotský. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6732. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3.

Kváča (Král) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, Kolmann – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Dlouhý.

BK Mladá Boleslav

Krošelj (Novotný) – Jánošík, Lintuniemi, R. Jeřábek, Pýcha, Čech, Pláněk (A), Štich – Söderlund, O. Najman (A), Lantoši – J. Stránský (C), Bičevskis, Šťastný – Přibyl, Malát, Kel. Klíma – Lunter, Fořt, Dvořáček.

Vstup do zápasu se Tygrům vydařil na jedničku. Už po necelých třech minutách skončila přihrávka Jaroslava Vlacha zpoza branky na hokejce Petra Kolmanna, který z mezikruží propálil Gašpera Krošelje. „Chtěl jsem nahrát Honzovi Šírovi před branku, nakonec to se štěstím prošlo až k Petrovi. Byl tam skvěle a trefil to výborně,” komentoval situaci asistující Vlach. Liberečtí měli i nadále mírně navrch a za svou aktivitu byli ještě před koncem úvodní části znovu odměněni. Na modré čáře se do kotouče opřel Tomáš Filippi, jenž využil dobré clony a poslal domácí do dvougólového vedení.

V druhé třetině měl nejdříve na hokejce zvýšení T.J. Melancon, z bezprostřední blízkosti ovšem Krošelje nepřekonal. To mohlo Tygry mrzet, vzápětí totiž na druhé straně přišlo snížení. Daniel Přibyl po hezké individuální akci předložil kotouč Tomáši Fořtovi, proti němuž už se Petr Kváča nestihl přesunout. Liberečtí si ale dvoubrankový náskok vzali rychle zpět. Oscar Flynn sice při své přesilovkové střele z pravého kruhu zlomil hokejku, kotouč se však i tak se štěstím dostal až za brankovou čáru.

Závěr prostřední dvacetiminutovky patřil Mladé Boleslavi. V 38. minutě se po nenápadné akci z pravé strany prosadil David Šťastný. To hosty nabudilo a tři sekundy před druhou sirénou už bylo vyrovnáno. Po delším tlaku se k puku dostal Sebastian Malát, jenž z úhlu poslal kotouč přímo pod břevno. Před třetí třetinou tak bylo vše otevřené.

Michal Birner o nepovedeném závěru druhé třetiny
Samozřejmě to nebylo příjemné, v kabině jsme se ale uklidnili a připravili na třetí část. Ta se nám sice také úplně nepovedla podle přestav, naštěstí jsme to však dotáhli do vítězného konce.

V třetí části oba týmy hrály opatrněji, větších šancí bylo k vidění spíše méně. Na liberecké straně byli nejblíže gólu Tomáš Filippi s Michalem Birnerem, Gašper Krošelj ovšem jejich dorážky pokryl. Mladoboleslavští si také vytvořili slibné příležitosti, i Petr Kváča ale svůj tým skvělými zákroky podržel. Rozhodnout tak muselo prodloužení.

To trvalo jen necelé dvě minuty. Michal Birner totiž tvrdou ránou z pravého kruhu bleskově využil přesilovku a uzmul pro svůj tým cenný druhý bod.

Jakub Rychlovský s kotoučem na holi

„Povedla se nám první třetina, hráli jsme aktivně a odskočili na 2:0. Poté jsme v nastolené hře chtěli pokračovat, hosté nás ale několikrát zatlačili a nakonec dokázali i vyrovnat. To je nabudilo a v první polovině třetí části měli navrch, poté jsme podle mě větší šance měli zase my. Nakonec jsme to rozhodlo v prodloužení, jsme rádi za vítězství.“

Petr Haken
„První třetina byla z naší strany špatná, vůbec jsme nestříleli, domácí byli pohyblivější a celkově více chtěli. V druhé a třetí části už jsme byli rovnocenným soupeřem. Vzhledem k té první třetině jsme tedy za ten bod rádi, myslím ale, že jsme mohli mít dva.“