Vyrovnaná bitva pro Tygry. V prodloužení udolali Třinec

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Důležitá bitva o nejlepší čtyřku dopadla lépe pro šelmy. Vyrovnaný zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém rozhodl Michal Birner. Díky této výhře mají Tygři už navíc i jistou účast ve vyřazovacích bojích.

46. kolo, středa 15. února 2023
3:2p
(1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Balinskis (Flynn, Frolík), 51. Nedomlel (Vlach), 63. Birner (Filippi, Balinskis) – 21. Daňo (M. Růžička, Marcinko), 28. Daňo (Hrehorčák). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Hynek, Šimánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4572. Střely na branku: 23:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Dlouhý

HC Oceláři Třinec

Kacetl (Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, J. Jeřábek, Kaňák, Čukste, Roth, Smith – Daňo, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Voženílek, Hudáček – Chmielewski, Hrehorčák, Dravecký (A) – Kurovský, M. Roman, Hrňa

Do důležitého utkání vstoupili lépe Tygři. Ti si svou aktivní hrou vynutili tři fauly třineckých, jejich využití jsme se ale nedočkali. Pár minut poté se však šelmy přece jen prosadily. Hostující obránci si nevšimli ke Kacetlově tyčce si najíždějícího Uvise Janise Balinskise, který tak jen doklepl přesnou nahrávku z hole Oscara Flynna do odkryté branky — 1:0.

Hned na začátku druhého dějství už to ale bylo zase vyrovnané. Po ubráněné přesilovce zasadil našemu týmu úder Marko Daňo, jenž přesně umístil dorážku Růžičkovy střely do horního růžku Kváčovy branky. Gólem povzbuzení Slezané šli navíc za chvíli do vedení. Znovu se trefil Marko Daňo, když jen tak tak procpal puk mezírkou mezi Kváčou a tyčkou jeho brány za brankovou čáru — 1:2.

Uvis Janis Balinskis o duelu s Třincem
Nebylo to jednoduché, vrátili jsme se do zápasového tempa po dlouhé přestávce. Hlavně druhá třetina nebyla z naší strany ideální, ale dokázali jsme to zvrátit a vyhrát.

V závěrečném dějství bylo ale znovu rázem vyrovnáno. Richard Nedomlel využil clony před Kacetlem a od modré dopravil kotouč až do sítě — 2:2. Oba týmy měly v poslední dvacetiminutovce k dispozici po jedné přesilové hře, ani jeden však nedokázal svou příležitost využít. Na řadu tak muselo přijít prodloužení.

V nastaveném čase rozhodl po krásném pasu od Tomáše Filippi doklepnutím do poloprázdné klece Michal Birner a šelmy si tak připisují důležitou výhru proti tabulkovému sousedovi.

„Vítězství proti Třinci se vždy počítá. Ve druhé třetině nás přehráli a otočili utkání. Kdybychom využili početní výhody v první třetině a odskočili na větší gólový rozdíl, zápas by vypadal docela jinak. Ve třetí dvacetiminutovce byla k vidění urputná obrana na obou stranách. My jsme se ale tlačili dopředu a spadla nám tam šťastná vyrovnávací branka a následně jsme zvládli urvat bonusový bod v prodloužení. Hráčům jsem za jejich výkony poděkoval. “

Zdeněk Moták
„Vlastními chybami jsme se nechali v první třetině třikrát vyloučit a dostali jsme se pod tlak. Pak už se nám těžko hrál ten hokej, který jsme hrát chtěli. Druhá třetina byla jasně naše, bohužel jsme však nedokázali naše vedení navýšit. Udělali jsme nějaké chyby, nebylo jich moc, ale soupeř nezahálel s jejich potrestáním. Jinak tam byla bojovnost, obětavost a nasazení, pro příště ale musíme více proměňovat naše šance. “