Junioři ovládli dohrávaný duel v Hradci Králové bezchybně 4:0

Date of publication Author Jan Kordík

Hradec Králové/Liberec – První třetina souboje na půdě Mountfieldu skončila bez jakékoliv změny skóre a bez branek se hrálo až do 25. minuty. Třemi trefami v prostřední části ale tygří juniorka rozhodla o svém tříbodovém triumfu, který byl navíc podpořen prvním čistým kontem v sezóně pro Čeňka Krátkého.

26. kolo, úterý 21. února 2023
0:4
(0:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Jenčovský (Kříž, Gajda), 25. Pérez, 31. Gajda (Jenčovský, Kříž), 51. Vološín (Jenčovský, Gajda). Rozhodčí: Barek, Bernat – Hájková, Jiruška. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 0:4.

Mountfield HK

Kasal (Mrázek) – Boukal, Pavič, Fiala, Havlíček (C), Hrbek, Táborský, Bezpalec – Král, Moravec, Leden, Novotný, Matěj Beneš (A), Hora, Prášek, Giesl, Michal Beneš (A), Pajer, Vencl.

Krátký (Hambálek) – Koštoval, Jakubec, Culek, Meisel, Hladík (A), Ehrenberger – Przybyla, Janata, Kofroň, Kříž, Vološín, Pérez (A), Jansa, Bačkovský, Jenčovský (C), Gajda, Hois.

Gólový stroj dohrávaného utkání v Hradci Králové byl zahájen až v 25. minutě, kdy využil přesilovku pohotovou hrou v předbrankovém prostoru Mikuláš Jenčovský - 0:1. Ani ne třicet vteřin poté byl navíc náskok našeho mužstva již dvojnásobný! Jaromír Pérez se pustil do akce po levé straně kluziště a po obehrání domácího beka Hrbka zamířil přesně pod vyrážečku - 0:2.

Po překlopení duelu do jeho druhé poloviny se Tygři znovu radovali z branky, jelikož skóroval střelou z pravého kruhu při početní výhodě Petr Gajda - 0:3. Zhruba pět minut poté ale mohlo být sníženo. Nejprve zvonila za naším gólmanem Čeňkem Krátkým tyč a vzápětí se vytáhl svou lapačkou proti průniku Matěje Beneše!

V 51. minutě zlomil utkání definitivně ve prospěch Liberce Tadeáš Vološín. Tygří forvard svým důrazem na brankovišti donutil gólmana Kasala lovit puk zpoza svých zad počtvrté - 0:4. Svěřenci Richarda Loba tak ovládli toto klání s čistým štítem a připisují si cenné tři body do tabulky!

„Od začátku jsme tomu šli naproti. Připojilo se k nám v první třetině štěstí, byly tam dva takové závary, ze kterých jsme mohli dostat branku, naštěstí jsme to ale ustáli. Ve druhé třetině jsme góly dali a zbytek zápasu jsme odehráli tak, jak jsme si to připravovali. Jsme spokojení, ale v naší situaci je to jenom jeden malý krůček a musíme jich udělat daleko víc.“

Lukáš Král
„Věděli jsme, že to je pro nás důležitý zápas, jestli chceme bojovat o play-off, což jsme po sérii dobrých utkání chtěli. Bohužel nám to nebylo nakloněné a soupeř vyhrál zaslouženě. My nedali gól, bez toho se nevyhrává. Všude nám chyběl krok, nebylo to od nás optimální. Nedá se nic dělat a připravíme se na páteční zápas s Vítkovicemi.“