Junioři si z domácího utkání proti Třinci odnášejí tři body

Date of publication Author Natálie Kopecká

Po prohře s Pardubicemi si tygří juniorka spravila chuť, když na domácím ledě porazila třinecké Oceláře v poměru 4:2. První třetina zápasu proběhla bez gólu, naopak ve druhé části utkání se liberečtí junioři prosadili hned třikrát. Velkou zásluhu na vítězství měl i gólman Daniel Král.

27. kolo, pátek 02. prosince 2022
4:2
(0:0, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Koštoval (Janata, Fiala), 33. Vološín (Bačkovský, Brouček), 40. Průšek (Jenčovský, Špilka), 60. Plos – 37. Volas (Šilar), 38. Hlávka (Gerych). Rozhodčí: Wagner, Bernat – Bohuněk, Juránek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 31. Střely na branku: 34:42. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Král D. (Krátký) – Meisel, Hladík (A), Culek, Ehrenberger, Průšek, Koštoval, Jakubec – Przybyla, Vološín, Brouček, Pérez (A), Janata, Kříž, Špilka, Hois, Bačkovský, Plos, Fiala, Jenčovský (C)

HC Oceláři Třinec

Král J. (Klimek) – Kareš (C), Kremnický, Pospíšil, Andrle, Buják, Hrůzek (A), Volas – Ullrych, Pánek, Šilar, Šutý (A), Bartoš, Spěváček, Gerych, Tomiczek, Holinka, Hlávka, Moškoř, Jobánek

Úvodní dvacetiminutovka přinesla oběma týmům řadu gólových šancí. Liberečtí i třinečtí hokejisté si hned v první třetině zápasu zahráli přesilovou hru, kterou však nedokázali využít, a tak jsme se branky nedočkali.

Naopak druhá část utkání byla bohatá na góly a k vidění bylo mnoho zajímavých zákroků. Ve 27. minutě se strhla potyčka před brankou Daniela Krále. Stalo se tak poté, co liberecký brankář předvedl skvělý zákrok, kterým odrazil útok Volase s Jobánkem. Ve 28. minutě se od modré trefil Michal Koštoval. V čase 32:27 zvýšil skóre teprve sedmnáctiletý Tadeáš Vološín, který si tak připsal svůj první gól v juniorské extralize.

Následovaly dva rychlé góly Třince. Ve 37. minutě skóroval Patrik Volas a minutu po něm padla branka zásluhou Tadeáše Hlávky, který poslal kotouč bekhendem zpoza branky přímo za domácího gólmana. Druhou třetinu svým prvním extraligovým uzavřel Pavel Průšek, když se v čase 39:34 trefil od modré po nahrávce Jenčovského.

Třetí dvacetiminutovka přinesla pouze jeden gól, který na sebe nechal velmi dlouho čekat. Vteřinu před koncem zápasu skóroval Lukáš Plos, jenž se trefil do prázdné branky poté, co Třinečtí odvolali brankáře.

Richard Lobo
„Začátek utkání nebyl ideální. Bylo vidět, že se Třinec vezl na vlně vítězství. Od druhé třetiny jsme se však zvedli a zvládli jsme ho odehrát relativně slušně. Opravdu hodně nás dnes podržel gólman Daniel Král, který chytil minimálně dvanáct vyložených šancí, dokonce i dva na nulu, což jsem již dlouho neviděl. Právě on má velkou zásluhu na tom, že jsme dnes vyhráli. “

René Mucha
„Myslím, že jsme v první třetině byli výrazně lepším týmem, ale doplatili jsme na naše slabé zakončení. Darovali jsme domácím několik šancí, které dokázali využít. Zvládli jsme rychle srovnat na 2:2, což je skvělé. Zlom nastal, když jsme inkasovali třetí branku. Ve třetí třetině jsme se snažili vyrovnat skóre, což se nám nepodařilo.“