Junioři v Třinci bojovali do poslední minuty, nakonec padli 4:5

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Junioři se srdnatě rvali s třineckými Oceláři až do úplného konce, jejich výkon bohužel na moravskoslezského soupeře nestačil. Na góly bohaté utkání opanovali domácí, když přestříleli Tygry 4:5.

41. kolo, pátek 20. ledna 2023
5:4
(3:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Moškoř (Šilar, Hrůzek), 9. Spěváček, 12. Šilar (Moškoř), 33. Buják (Moškoř), 52. Jobánek (Moškoř) – 3. Jenčovský (Koštoval, Plos), 23. Jenčovský (Plos, Gajda), 48. Gajda (Plos, Hladík), 59. Hois (Gajda). Rozhodčí: Rapák, Kapitanov – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Střely na branku: 47:42. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.

HC Oceláři Třinec

Král J. (Klimek) – Kareš (C), Pospíšil, Andrle, Buják, Hrůzek (A), Kremnický – Spěváček, Sikora, Jobánek, Šutý (A), Bartoš, Gerych, Šilar, Holinka, Pánek, Moškoř, Hlávka

Král D. (Hambálek) – Hladík (A), Culek, Ehrenberger, Meisel, Koštoval, Jakubec, Patzelt – Jenčovský (C), Janata, Pérez (A), Špilka, Kříž, Hrabčák, Plos, Jansa, Gajda, Fiala, Hois, Kofroň

Utkání s Oceláři bylo napínavé od začátku až do konce, k vidění bylo mnoho střel na branku, gólů i vyloučení. Konečný výsledek hrál ve prospěch domácích, a tak se ani tentokrát Tygrům nepodařilo prolomit sérii proher, která se s nimi táhne již od začátku nového kalendářního roku.

Zápas začal lépe pro Liberec, již ve 3. minutě nás za asistence Koštovala a Plose poslal do vedení kapitán Mikuláš Jenčovský, když z mezikruží vstřelil kotouč přímo pod betony třineckého gólmana. Následně Liberečtí inkasovali branku v oslabení. Jan Moškoř překonal Daniela Krále ranou z pravého kruhu. Dvě minuty poté Třinečtí zvýšili skóre na 2:1, zásluhu na tom měl útočník Vojtěch Spěváček. Čtvrtý gól úvodní dvacetiminutovky také patřil domácím. Ve 12. minutě překvapil libereckého brankáře bekhendovou střelou Tomáš Šilar.

Do druhé třetiny vlétli Tygři naplno a hned ve 23. minutě snížili na 3:2. I druhou libereckou branku vstřelil z mezikruží Mikuláš Jenčovský, tentokrát za pomoci Plose a Gajdy. Dvoubrankový náskok si domácí zajistili ve 33. minutě díky Dominiku Bujákovi, ten přesnou ranou od modré překonal Daniela Krále.

Ve třetí části duelu padly tři branky, dvě z toho patřily Liberci. Petr Gajda se za pomoci Plose a Hladíka trefil z prostoru před levou tyčí. Na tuto libereckou akci však Třinečtí rychle odpověděli, dopomohla jim k tomu tyčka, díky které se puk odrazil do brány. Jonáš Jobánek vystřelil z předbrankového prostoru, kotouč se odrazil od levé tyče a skončil v síti. Liberečtí se rvali do posledních chvil. V závěru zápasu hráli Tygři v šesti a vyšlo to. Gajdovu střelu od modré tečoval Vojtěch Hois, jenž touto trefou určil konečný stav utkání .

Více už bohužel hokejisté z Podještědí předvést nestihli, a tak podlehli soupeři 5:4. Již v sobotu se budou šelmy rvát na ledě Vítkovic, kde jistě budou chtít prolomit sérii proher.

„Dneska rozhodla první třetina, ke které jsme přistoupili nezodpovědně a dopustili jsme se hrubých individuálních chyb. Vždy se někdo zapomněl a soupeř toto potrestal. Horko a těžko jsme skóre dotahovali jako každý zápas. Letos jsme ještě nevyhráli, ale vždycky to bylo o gól, o dva. Trochu nám nelepí koncovka. Musíme být trpěliví. Jedině poctivou prací se z toho vyhrabeme. Věříme, že se to v dalším zápase zlomí.“

René Mucha
„Poprvé jsme se v letošním roce vrátili na domácí půdu a hodně jsme se těšili. Utkání pro nás nezačalo dobře. Neměli jsme dobrý pohyb a soupeř šel zaslouženě do vedení. Naštěstí jsme si pomohli přesilovkou a dostali jsme se do hry. Je škoda, že když jsme pokaždé odskočili, soupeř dokázal snížit na rozdíl jediné branky. Tým v závěru předvedl bojovnost, kluci mají na bodech zásluhu, což je pro nás hodně cenné.“