Šňůra proher pokračuje, junioři nestačili na Vítkovice

Date of publication Author Natálie Kopecká

Liberec - Junioři se nadále trápí, letos ještě nenašli recept na výhru a po osmé v řadě podlehli svému soupeři. S Vítkovicemi, kterým momentálně patří první příčka tabulky, sváděli Tygři vyrovnaný boj, nakonec prohráli 2:3.

42. kolo, sobota 21. ledna 2023
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 37. K. Maciaś (Slusarczyk, Fibigr), 47. Krejsa (Fibigr, Slusarczyk), 49. K. Maciaś – 6. Fiala (Pérez, Patzelt), 41. Jenčovský (Kříž). Rozhodčí: Čuňočka, Vrba – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 186. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

HC Vítkovice Ridera

Irgl (Bartošák) – Fibigr, Bialy, Chaloupka, Bystroň (A), Smolka, Kalandra – Krejsa (C), Vehovský, Pavelec, Štiak, S. Glas, Milata, Slusarczyk, Kubík, Kotásek (A), Přibyl, K. Maciaś, Zozulia, Chlán

Hambálek (Krátký) – Hladík (A), Ehrenberger, Culek, Jakubec, Meisel, Koštoval, Patzelt – Plos, Pérez (A), Gajda, Hois, Kofroň, Kříž, Špilka, Janata, Hrabčák, Jenčovský (C), Fiala, Vološín

Utkání s tabulkovým lídrem začalo lépe pro Tygry. V 6. minutě poslal liberecké juniory do vedení Samuel Fiala, jenž po nahrávce Péreze dokázal vsítit kotouč do vítkovické branky. Toto jednobrankové vedení si Liberečtí udrželi až do 36. minuty, kdy na 1:1 srovnal ostravský Krzysztof Maciaś.

Hned na začátku třetí třetiny si šelmy zahrály přesilovku 5 na 3, kterou úspěšně využily. Střelu Filipa Kříže doklepl do brány kapitán Bílých Tygrů Mikuláš Jenčovský. Následně Jaromír Pérez usedl na trestnou lavici za hru vysokou holí a v tu chvíli se Vítkovičtí chopili příležitosti. Hokejisté Liberce neubránili oslabení a domácí Josef Krejsa vyrovnal na 2:2.

Ve 49. minutě se ostravští junioři ujali vedení, svůj druhý gól zápasu vstřelil útočník Krzysztof Maciaś. Štěstí se přiklonilo na jeho stranu, když se kotouč odrazil od tyče do Hambálkovy brány.

Necelé dvě minuty před koncem utkání hráli Liberečtí v šesti, ani to však ovoce nepřineslo a skóre 3:2 pro Vítkovice se stalo konečným výsledkem zápasu.