Junioři vezou z Olomouce cenné tři body

Date of publication Author Jakub Špaček

Olomouc/Liberec - Liberečtí junioři se v rámci 43. kola juniorské extraligy představili na ledě Hanáků. Utkání bylo velice důležité z toho pohledu, že Severočechům se postupně vzdalují pozice, které zaručují play off. Samuel Fiala, jenž se zasloužil o dva přesné zásahy vybojoval pro svůj celek první výhru v tomto kalendářním roce.

43. kolo, pátek 27. ledna 2023
1:4
(0:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky:33. Kučera (Tomeček, Galvas) – 15. Plos (Koštoval), 35. Průšek (Kříž, Koštoval), 53. Fiala (Peréz, Jansa), 60. Fiala (Hois, Culek). Rozhodčí: Obadal, Blaha- Axman, Kučera. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: .

HC Olomouc

Frgál (Nowak) – Panáček, Sedláček, Kočí, Groch, Compel, Galvas, Drábek Adam – Belan, Matašovský, Pigl, Fasner (A), Havel, Jeřábek, Tomeček (A), Kučera (C), Drábek Kamil, Janech, Ruda

Hambálek (Krátký) – Koštoval, Hladík (A), Culek, Průšek, Ehrenberger, Král, Macháček – Hois, Janata, Jenčovský (C), Kofroň, Fiala, Plos, Špilka, Gajda, Peréz (A), Vološín, Kříž, Jansa

Do utkání lépe vstoupili hosté, vytvořili několik zajímavých akcí a vynutili si také tlak v útočném území, který vyústil až v první nerovnoměrný stav hráčů na ledě. Severočeši svou úvodní přesilovou hru nevyužili, ale o necelou půl minutu po konci přesilové hry svěřenci Richarda Loba poprvé udeřili. Lukáš Plos otevřel skóre, když vyslal střelu z pravé strany a překonal Frgála. V závěru třetiny byly k vidění ještě zajímavé příležitosti na obou stranách, ale ani jeden z celků se již neprosadil.

Úvod prostřední části vyšel lépe Olomouckým, kteří nejdříve nebezpečně prověřili Hambálka, ten však měl svou rukavici připravenou, následně si vytvořili další možnosti a dokonce rozvlnili boční síť liberecké klece. Poté se ozval také hostující výběr, když Frgál musel odvracet téměř jistý gól. První gól druhé třetiny padl v čase 32:44 z hokejky Jana Kučery, jenž tečoval nahození Michala Tomečka za hostujícího brankáře. Na odpověď fanoušci hostů nemuseli čekat příliš dlouho, neboť již po necelých dvou minutách zvrátil skóre zpět na severočeskou stranu, díky křížné přihrávce, a následně plachtící střele Pavel Průšek. V samotném závěru se Hanáci pokoušeli o srovnání stavu, Hambálek však byl proti a veškeré příležitosti pokryl.

Teprve start do třetí třetiny se povedl Severočechům, jenž vyústil až v nevyužitou početní výhodu. Poté opět Liberecké podržel Hambálek, a svěřenci Richarda Loba udeřili. O třetí gól se postaral Samuel Fiala, jenž poslal své barvy do dvougólového trháku. Ten samý hráč skóre rovněž uzavřel a pojistil transport tří bodů pod Ještěd.