Junioři navázali na páteční výkon a vezou další tři body!

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Zlín/Liberec - Junioři se v rámci 44. kola juniorské extraligy představili na ledě Zlína. Oba týmy dělil v tabulce pouhý jeden bod a o to byl tento zápas speciálnější. Vyrovnanou partii se svěřencům Richarda Loba nakonec podařilo zvítězit, a to především díky preciznímu zakončení. Tygři porazili svého soupeře 6:4.

44. kolo, sobota 28. ledna 2023
4:6
(1:2, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 20. Chludil (Šišák), 36. Sadovikov (Pilát, Frömel), 50. Mikel (Sadovikov, Zavřel), 53. Tomek (Čechmánek, Šišák) – 3. J. Pérez (Fiala), 12. Průšek, 39. J. Pérez (Fiala, Špilka), 46. Kříž (J. Pérez, Ehrenberger), 49. Kříž (Ehrenberger, Špilka), 59. Jenčovský (Hambálek). Rozhodčí: Kubičík, Kapitanov – Bartek, Smetková. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0 Diváci: 76. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:5, 4:5, 4:6.

PSG Berani Zlín

Málek (Synek) – Šišák, Burian, Nábělek (C), Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Mikel – Kaláč, Tomek, Babulík, Pilát, Frömel, Marek, Matúšů, Chludil, Laciga, Sadovikov, Čechmánek, Vaculík

Hambálek (Krátký) – Ehrenberger, Hladík, Průšek, Macháček, Culek, Koštoval, Král – Špilka, Jansa, Fiala, Hois, J. Pérez, Vološín, Kříž, Kofroň, Janata, Plos, Jenčovský, Gajda

Do úvodní periody vstoupili lépe domácí Berani, kteří hned po prvním buly vystartovali na Vojtěcha Hambálka a ten musel krýt dvě nebezpečné střely. Junioři ale vytěžili z minima maximum a hned na začátku třetí minut je poslal do vedení Jaromír Pérez. Vzápětí se do slušné pozice dostal znovu Jaromír Pérez, který se pokusil o takzvaný ‘‘Michigan‘‘, bohužel pro něj byl zlínský gólman připraven a stihl včas zasáhnout.

Hned ve 12. minutě zvýšil vedení Tygrů Pavel Průšek, který vyskočil po vyloučení z trestné lavice a upaloval sám na zlínského brankáře. Jeho střela prošla mezi betony. V 17. minutě po faulu na domácího Adama Lacigu bylo nařízeno trestné střílení, které skvělým zákrokem vychytal Vojtěch Hambálek. Skóre se nakonec přece jen před první sirénou měnilo, a to po gólu zlínského Lukáše Chludila v poslední minutě.

Druhá třetina nabídla poněkud méně atraktivní hokej. Hrálo se hodně nahoru dolů a oba týmy se snažily neudělat chybu. První zajímavější akci nabídla až 36. minuta, ve které Berani snížili na rozdíl jednoho gólu, trefil se Stanislav Sadovikov. Junioři se přece jen dočkali a minutu před koncem druhé periody jim vrátil vedení, v tomto zápase velmi aktivní, Jaromír Pérez.

Poslední dvacetiminutovka měla naprosto odlišné parametry od té druhé. Padlo v ní hned pět gólů! Ten první padl v 45. minutě a vedení Libereckých navýšil Filip Kříž, jeho střela zamířila zlínskému brankáři přesně mezi tělo a ruku. Stejná akce se opakovala hned ve 49. minutě a znovu byl na jejím konci Filip Kříž, který poslal juniory už do tříbrankového vedení. Zlín po tomto obdrženém gólu výrazně zabral a odměnou mu za to bylo snížení.

Na konci 50. minuty využili Zlínští přesilovku, snižoval Tomáš Mikel. Hned tři minuty na tom, znovu na rozdíl jednoho gólu, snížil Michal Tomek po krásné spolupráci s jeho kolegy. V 58. minutě odvolali Berani gólmana a pokoušeli se v závěru zápasu o vyrovnání. Jejich snažení definitivně utnul Mikuláš Jenčovský, který v 59. minutě trefil odkrytou branku a stanovil skóre na konečných 6:4 z pohledu Tygrů.

Junioři se díky této výhře posunuli na celkové deváté místo v tabulce juniorské extraligy.