Derby pro Liberec! Junioři zlomili Boleslav ve třetí třetině

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - V rámci 46. kola přivítali junioři na ledě Home Credit Areny svého regionálního rivala, Mladou Boleslav, se kterou v této sezóně ještě neprohráli. Svěřenci Richarda Loba se před zápasem nacházeli na 10. místě a chtěli tak získat cenné tři body, aby se přiblížili pozicím zajišťující play-off. To se jim nakonec povedlo, a to především díky skvělému výkonu ve třetí třetině. Tygři tak svého soupeře porazili 3:1.

46. kolo, sobota 04. února 2023
3:1
(1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Gajda (Jenčovský, Plos), 42. Janata (Hladík, Kříž), 53. Fiala (Ehrenberger, Špilka) – 26. Rozhodčí: Horák, Červenka – Kajínek, Juránek. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:33. Diváci: 217. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Král (Hambálek) – Průšek, Culek, Hladík (A), Macháček, Koštoval, Jakubec, Ehrenberger – Pérez (A), Janata, Jenčovský (C), Kříž, Vološín, Špilka, Kofroň, Jansa, Plos, Fiala, Gajda, Hois.

BK Mladá Boleslav

Hora (Forst) – Hrouda, Vochvest, Sypecký, Čech, Němec, Rajgl, Vlasák A., Moravec (C) – Hruška, Půček (A), Vimmer, Vítek, Hradec (A), Polák, Moyseyev, Zvagulis, Vlasák M., Šachl.

Úvodní perioda nabídla velmi svižný a rychlý hokej, ovšem bylo k vidění i mnoho nepřesností na obou stranách. Většinou převahu však měli Liberečtí a odměnou jim za to byl první gól, o který se ve 4. minutě, po přečíslení dva na jednoho postaral Petr Gajda. Mladoboleslavští si pak v 9. minutě vyzkoušeli početního výhodu. S tou si ale junioři lehce poradili. Zbytek třetiny žádnou zajímavější akci nenabídl a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Liberec.

Druhá třetina začala ve stejném duchu, ve kterém ta první skončila. V úvodních pěti minutách se na vyloženou šanci čekalo, ale potom převzali otěže zápasu Mladoboleslavští. V 26. minutě srovnával Tomáš Rajgl, který si šikovně sjel do prostoru mezi kruhy odkud překonal Krále.

V 28. minutě si junioři zahráli také první přesilovku, recept na překonání Davida Hory ale nenašli. Na začátku 10. minuty mohlo být ještě hůř. Po faulu Vološína a Fialy totiž hráli dvouminutovou přesilovku pět na tři. Dobře zformovaná obrana v čele s Králem si všechny střely pohlídala a Boleslavští tak nabídnutou početní výhodu nevyužili. Do konce třetiny si Tygři zahráli ještě jednu přesilovku, ve které měl největší šanci Plos, jeho střela bohužel těsně minula růžek branky.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili svěřenci Richarda Loba výtečně a hned ve druhé minutě se po nahození Hladíka prosadil šikovnou tečí Radek Janata. Junioři se poté semkli a výborně bránili útočné výpady soupeře. Následně po faulu Hroudy z 51. minuty se z přesilovky šikovnou střelou švihem prosadil Samuel FIala. Závěr už se hostům nepodařilo zdramatizovat, i přestože zkoušeli hru bez brankáře.

Junioři se díky této výhře posunuli na celkové 9. místo juniorské extraligy a momentálně je čeká reprezentační přestávka.

„Velmi zodpovědný výkon, díky kterému bereme další tři body. Pomalu se začínáme vyhrabávat z toho, kam jsme se sami zahrabali a jsme za to hrozně rádi. Musíme tohle ale plnit a nepolevovat, čeká nás teďka reprezentační pauza, tak trochu potrénujeme a po ní musíme znovu pokračovat tam, kde jsme dnes skončili. Jsme moc rádi, že teď máme tři výhry v řadě, protože tahle sezóna je jak na houpačce a my potřebujeme tyto výkony potvrzovat dál.“