Náskok dvou branek nestačil, junioři přestřelku s Brnem nezvládli

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Dobře rozehraný zápas, dvě branky k dobru, ale nakonec ani bod. Tak by se dalo shrnout klání mezi libereckými juniory a brněnskou Kometou. V něm hosté z jihu Moravy triumfovali vysoko 7:3.

47. kolo, pátek 17. února 2023

Branky a nahrávky: 2. Janata (Fiala), 9. Przybyla (Kříž), 21. Gajda (Kříž) – 14. Rakus (Bělohlav), 25. Linka (Nesvadba, Řehák), 37. Horváth, 39. Boltvan (Horváth, Ulbricht), 50. Šantora (Ulbricht), 58. Zembol (Boltvan), 59. Cakl (Eich). Rozhodčí: Micka, Glanc - Kotlík, Štěpánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 209. Střely na branku: 48:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:7.

Hambálek – Koštoval, Ehrenberger, Hladík (A), Jakubec, Culek, Meisel, Rybář – Kříž, Jenčovský (C), Gajda, Jansa, Fiala, J. Pérez (A), Janata, Hois, Kofroň, Vološín, Bačkovský, Przybyla

HC Kometa Brno

Kavan – Ulbricht, Kuswito, Svoboda, Eich, Bůžek, Řehák (C) – Bárta, Boltvan (A), Bělohlav, Cakl, Nesvadba, Šantora, Zembol (A), Rakus, Horváth, Linka, Otava.

Vlastně to ani pro Bílé Tygry nemohlo začít lépe. Už ve druhé minutě otevřel skóre Radek Janata a ještě před polovinou úvodní dvacetiminutovky zvýšil na 2:0 Petr Przybyla. Kometa zvládla do přestávky zásluhou Robina Rakuse jen korigovat.

Když hned po návratu z kabin skóroval Petr Gajda, vypadalo to s Libercem velice dobře. Jenže pak se hra šelem zhroutila jako domeček z karet. Kometa brankami Štěpána Linky, Kevina Horvátha a Adama Boltvana otočila vývoj duelu z 1:3 na 4:3.

V závěrečném dějství se Tygři snažili o vyrovnání, branka brněnského Tomáše Šantory však pro jejich plány znamenala výraznou trhlinu. A nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. V ní naopak navýšili skóre na konečných 7:3 pro Jihomoravany Jakub Zembol a Ondřej Cakl.

Richard Lobo
„Bylo znát, že Brno tento týden už hrálo a prohrálo. Bylo úplně jinak nastavené než my. Před pauzou jsme odbourali to, že jsme si chodili jen zahrát, a naopak jsme zjistili, co obnáší hrát zápas na vítězství. Dnes jsme si ale šli zase jen zahrát, takže začínáme zase od znova. Kometa zvítězila zaslouženě, my jsme naproti tomu neměli žádné větší šance. Musíme se z toho poučit.“

Lubomír Oslizlo
„Jsme rádi, že jsme to zvládli, protože jsme teď měli černou sérii. Některé zápasy jsme nehráli špatně, ale nedávali jsme góly. Začátek utkání se nám zase příliš nepovedl. Nechali jsme soupeře deset minut hrát a on nám utekl. Potom jsme náš výkon zlepšili a zaslouženě vyhráli.“

47. kolo, pátek 17. února 2023

HC Kometa Brno