Liberečtí junioři po přestřelce s Jihlavou získali bod

Date of publication Author Jakub Špaček

Liberec - Severočeši se potřebovali v zápase s jihlavskou Duklou dotáhnout na elitní osmičku pro play off. Duel plný zvratů ve skóre však Libereckým vynesl pouze bod.

48. kolo, sobota 18. února 2023
4:5p
(0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Przybyla (Meisel), 33. Przybyla (Kříž, Koštoval), 46. Jenčovský (Gajda, Koštoval), 60. Peréz (Gajda) – 17. Pavelec (Broš, Ludvík), 22. Číhala (Straka, Rauš), 38. Klapica (Coufal, Kudrna), 48. Kupriianov (Broš, Číhal), 61. Broš. Rozhodčí: Zavřel, Svobodová – Frodl, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 146. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Hambálek (Krátký) – Culek, Meisel, Hladík (A), Rybář, Koštoval, Pérez D., Ehrenberger, Jakubec – Hois, Gajda, Jenčovský (C), Przybyla, Janata, Kofroň, Kříž, Vološín, Pérez J. (A), Jansa, Bačkovský

HC Dukla Jihlava

Stránský (Pulda) – Vovsík (C), Ludvík, Matějíček, Číhal, Chvátal, Jeletz, Topol – Klapica, Straka, Sojka, Broš, Rauš (A), Pavelec, Kudrna, Kupriianov, Jungwirth, Modl, Báťa, Coufal

Do zápasu lépe vstoupila jihlavská Dukla, která si hned v prvních minutách střetnutí vytvořila územní převahu. Jihlavským se z aktivní hry a kontrolování kotouče naskytla možnost vypálit od modré čáry, jenže střela skončila pouze na břevně Hambálkovy klece. Liberečtí junioři následně dostali možnost přesilové hry, se kterou však nenaložili dobře. V závěru první dvacetiminutovky se do početní výhody dostali i hosté a ti dokázali tuto příležitost zužitkovat. Postaral se o to Daniel Pavelec, který si našel cestu k odraženému kotouči od Hambálka a poslal své bravy do vedení.

Prostřední třetina už byla vyrovnanější a v některých úsecích dokonce Severočeši předčili svého soka. Vstup do tohoto dějství se lépe podařil hostům, protože již po necelých dvou minutách je Lukáš Číhal poslal do dvougólového vedení, které zařídil zakončením do odkryté klece.

O pár sekund později se poprvé v zápase dostal ke slovu také Petr Przybyla a snížil skóre na 1:2 z pohledu domácího výběru. Následně přišly dvě příležitosti Petra Gajdy, jenže ani jednu nevyužil. Nejprve minul v početní výhodě již odkrytou branku, a následně nepotrestal chybu v rozehrávce gólmana Jihlavských.

Osm minut před koncem druhé dvacetiminutovky se o slovo přihlásil opět Petr Przybyla, jenž dorazil odražený kotouč od zadního hrazení za ležícího Stránského – 2:2. Poté se opět o nepřesné zakončení postaral Petr Gajda, tentokrát orazítkoval horní tyč. V závěru třetiny ještě udeřili hosté Andrejem Klapicou a jak jinak než po snadném doklepnutí za Hambálkova záda.

Do poslední dvacetiminutovky lépe vstoupili domácí, když v prvních minutách si vytvořili několik slibných příležitostí. Tato pasáž vyústila až ve vyrovnávací gól, o nějž se zasloužil Mikuláš Jenčovský, který objel jihlavskou svatyni a zamířil přesně nad lapačku Stránského. Dukla odpověděla hned po necelých dvou minutách Ilarionem Kupriianovem, jenž dostal parádní průnikovou přihrávku mezi liberecké beky a sám před Hambálkem se nemýlil. Už se zdálo, že Jihlava nakonec tři body uloupí, ale třiadvacet vteřin před poslední sirénou udeřil po průniku z pravé strany Jaromír Pérez a poslal duel do prodloužení.

V nastavovaném čase se na rozuzlení střetnutí příliš dlouho nečekalo, neboť hned v devětačtyřicáté vteřině udeřil jihlavský Josef Broš po úniku a zařídil export bodů na Vysočinu.

„Bohužel slibný hokej jsme začali hrát až od druhé třetiny. Vždy jsme se dokázali dotáhnout na soupeře, jenže ten nám následně hned vstřelil gól. Bod není uspokojivý, protože v dvou domácích duelech jsme chtěli získat větší počet bodů.“

Michal Broš
„Zápas bych zhodnotil jako vysoce emocionálně náročný, protože jsme udělali spoustu nedobrých věcí, ale tedy i nějaké dobré. Nejvíce nás mrzí to, že velice dobře rozehraný zápas jsme dostali až do prodloužení. Takové momenty nás neposouvají tam, kde bychom chtěli být.“