Junioři se z ledu Litvínova vrací s prázdnou

Date of publication Author Jakub Špaček

Litvínov/Liberec - V rámci 49. kola juniorské extraligy přijeli Liberečtí na led svého severočeského rivala, kde hráli o elitní osmičku, která zajišťuje play off. Po divoké první třetině prohrávali Tygři o jednu branku, ve zbylém průběhu zápasu ale domácí svůj náskok navýšili a nakonec vyhráli vysoko 7:2.

49. kolo, pátek 24. února 2023
7:2
(3:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Slavík (Ekrt), 12. Ekrt (Slavík, Bednařík), 12. Čech (Danielčák, Postl), 33. Ekrt (Vyhlídal, Klika), 37. Slavík (Hora, Vopat), 41. Bystřický (Ekrt), 58. Bednařík (Vyhlídal) – 11. Koštoval (Kříž, Jenčovský), 13. Janata (Pérez J., Hladík). Rozhodčí: Hlinka, Kostourek - Beneš, Hradil. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci:120. Střely na branku: 7:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 7:2.

HC VERVA Litvínov

L. Klika (A. Kubík) — M. Hora, A. Werner, V. Beran, L. Hocelík, J. Bystřický, R. Vyhlídal — O. Postl, T. Danielčák, J. Ekrt, M. Slavík, J. Vopat, D. Čech, D. Dej, J. Bednařík, J. Špaček, M. Ščislák

Č. Krátký (V. Hambálek) — J. Ehrenberger, M. Jakubec, J. Hladík, L. Meisel, O. Culek, M. Koštoval — S. Jansa, V. Hois, J. Pérez, T. Vološín, F. Kříž, A. Kofroň, R. Janata, P. Przybyla, M. Jenčovský, P. Gajda

Do zápasu vstoupili mnohem lépe domácí hokejisté, neboť se hned po čtyřech minutách hry ujali vedení, o které se postaral Marek Slavík. Liberečtí vzápětí vyrovnali ve své úvodní početní výhodě, v níž se prosadil Michal Koštoval. V polovině úvodního dějství ale pro hráče zpod Ještědu přišla dvojitá studená sprcha, po které obdrželi dvě branky zhruba v minutovém intervalu. Nejprve se o zpětné zvrácení skóre na litvínovskou stranu postaral Jan Ekrt. Poté černožlutý celek do dvougólového trháku poslal Dominik Čech. Přibližně sedm minut před úvodní sirénou ještě korigoval stav liberecký Radek Janata.

O první větší rozruch v prostřední třetině se postarali Meisel s Danielčákem, kteří byli vyloučení za hrubost, herní situaci čtyři na čtyři ani jeden ze soupeřů nezužitkoval. V polovině základní hrací doby svůj výběr poslal do dvougólového vedení svou další brankou Jan Ekrt. Poté přišel zbytečný trest na straně hostů za zašlapování kotouče, z něhož domácí hokejisté Markem Slavíkem, dalším dvougólovým střelcem duelu, vytěžili už pátý zásah.

Liberečtí ani do závěrečného dějství nevstoupili vůbec dobře, neboť byli vyloučení za hrubost a Jaroslav Bystřický je potrestal již šestým inkasovaným gólem. Tři minuty před koncem základní hrací doby se pak Jakub Bednařík stal už pátým různým střelcem Chemiků, když využil další přesilovku a upravil na konečných 7:2.